Reklama

Polska

Premier nie przyjęła sprawozdań Polskiej Agencji Kosmicznej. Odwołanie prezesa?

Premier Beata Szydło nie przyjęła sprawozdania finansowego i merytorycznego od zarządu Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK). Zgodnie z Art. 8 ustawy o PAK jest to jedna z przesłanek do odwołania prezesa agencji przed upływem kadencji.

Pod koniec sierpnia br. Premier Beata Szydło nie przyjęła sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2015 rok od zarządu Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK). Jak podaje TVP Info prawdopodobną przyczyną tej decyzji jest niezadowolenie Premier z dotychczasowych efektów pracy agencji.

Należy odnotować, że przed wysłaniem do Kancelarii Premiera sprawozdanie finansowe zostało zbadane przez biegłego rewidenta, a sprawozdanie z działalności agencji zostało pozytywnie zaopiniowane przez Radę Agencji.

Zgodnie z Art. 19 pkt. 9 Ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej, sprawozdanie finansowe zostało zbadane przez biegłego rewidenta, a w myśl Art. 19 pkt. 10 Ustawy o PAK, sprawozdanie z działalności było przedmiotem analizy Rady Agencji i zostało przez nią pozytywnie zaopiniowane.

Urszula Szwed-Strych, rzecznik Polskiej Agencji Kosmicznej

Zgodnie z Art. 8 ustawy z dnia 26 września 2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej nie przyjęcie sprawozdań z działalności PAK to jedna z sześciu przesłanek do odwołania prezesa agencji przed upływem kadencji. Jak informuje Polska Agencja Kosmiczna prof. Marek Banaszkiewicz nie został jednak na razie oficjalnie zdjęty ze stanowiska.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!