Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Airbus chce pomóc Polsce w wejściu do domeny kosmicznej [Space24 TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Airbus Poland chce rozwijać swoją działalność w Polsce nie tylko poprzez doskonalenie potencjału w dziedzinie lotniczej, ale także poprzez współpracę związaną z domeną kosmiczną. W kooperacji z polskimi podmiotami gospodarczymi, rządem i instytucjami cywilnymi – mówi Johannes von Thadden, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Airbus Poland S.A.

„W tej chwili znajdujemy się w naszym clean-roomie gdzie wykonywane są istotne, odnoszące się do domeny kosmicznej, działania na rzecz Polski. Jednym z powodów dla których Airbus działa w Polsce z powodzeniem jest to, że wierzymy w interesy strategiczne Polski, jakie Polska ma w zwiększeniu jej zdolności, jeśli chodzi o takie kwestie jak: obserwacja Ziemi, czy jeśli chodzi o współpracę między Polską i ESA. We wszystkich tych obszarach Airbus dostarcza znacznej wiedzy. Jesteśmy skłonni ją przekazać Polsce wraz z polskimi partnerami – małymi i średnimi firmami w ramach dobrej współpracy z polskim rządem, instytucjami cywilnymi i partnerami” - stwierdza Johannes von Thadden, prezes zarządu firmy Airbus Poland S.A. podczas wizyty ekipy Space24.pl w warszawskich zakładach tej spółki.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!