Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Airbus Poland: Stawiamy na efektywny transfer technologii lotniczych do zastosowań kosmicznych [Space24 TV]

”Nasze plany zakładają dalszy transfer technologii dobrze nam znanych ze statków powietrznych do domeny kosmicznej. Nie chodzi tylko o wiązki elektryczne, ale także o integrację [urządzeń] i inne działania” - tłumaczy dla Space24.pl Manuel Heredia Ortiz, prezes zarządu Airbus Poland S.A. Wypowiedź została zarejestrowana 17 stycznia, przy okazji Polsko-Hiszpańskiego Dnia Sektora Kosmicznego.

W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy obecni nie tylko w sektorze aeronautycznym, naszej głównej dziedzinie aktywności, ale również rozpoczęliśmy działania w sektorze kosmicznym. (...) Obecnie dostarczamy wiązki elektryczne dla misji JUICE, jednej z misji badawczych Europejskiej Agencji Kosmicznej. Niedawno zdobyliśmy kontrakt na udział w Biomass, innej misji ESA.

Manuel Heredia Ortiz, prezes zarządu Airbus Poland S.A.

Niedawno zdobyliśmy zamówienie na dostarczanie zobrazowań satelitarnych dla [polskiego] Ministerstwa Obrony Narodowej. Pracujemy nad tym od lata. Dostajemy pozytywny odzew od klienta w zakresie jakości i szybkości dostarczania zdjęć.

Manuel Heredia Ortiz, prezes zarządu Airbus Poland S.A.
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!