Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Były p.o. administratora NASA zasilił kadrę Lockheed Martin

Źródło ilustracji: lockheedmartin.com
Źródło ilustracji: lockheedmartin.com

Robert Lightfoot, wieloletni członek kierownictwa agencji NASA, w której był p.o. administratora jak i urzędnikiem wysokiego szczebla, z dniem 6 maja dołączył do firmy Lockheed Martin Space jako wiceprezes ds. strategii i rozwoju biznesowego. Lightfoot jest kolejną spośród pięciu osób ostatnio mianowanych na kierownicze stanowiska do spraw strategii i rozwoju biznesowego.

W tej nowej roli Lightfoot będzie kierował planowaniem strategicznym, zaawansowanymi koncepcjami technologicznymi oraz nową strategią biznesową dla działu korporacji związanego z przestrzenią kosmiczną (Space).

Lockheed Martin Space to przedsiębiorstwo warte 9 miliardów USD i zatrudniające 18 tys. osób, będące liderem w zakresie systemów satelitarnych od samego zarania ery podboju kosmosu. Programy tego obszaru biznesowego obejmują systemy GPS, programy ostrzegania przed pociskami oraz systemy satelitów komunikacyjnych dla Departamentu Obrony, załogowe i bezzałogowe systemy badawcze dla NASA, satelity pogodowe i służące komunikacji komercyjnej oraz systemy rakiet strategicznych i obrony rakietowej.

Robert to powszechnie szanowany lider z wyjątkową znajomością technologii, operacji oraz strategii kosmicznych. Analizy oraz wiedza ekspercka Roberta będą kluczowe dla dalszej transformacji naszych kosmicznych kompetencji oraz tego, jak przyjmujemy nowe technologie i nowe modele biznesowe. Nada on kształt i pokieruje strategią, która pomoże nam dostarczać klientom przełomowe rozwiązania innowacyjne i zdolności wraz z wejściem firmy w nową erę misji kosmicznych.

Rick Ambrose, wiceprezes wykonawczy w Lockheed Martin Space

W trakcie kariery w NASA, Lightfoot pełnił szereg ważnych stanowisk kierowniczych obsługujących operacje kosmiczne, badanie kosmosu i misje kosmiczne. Pełnione stanowiska to m.in.: dyrektor Centrum Lotów Kosmicznych im. Marshalla w Huntsville w Alabamie i dyrektor ds. Testów Napędu w Centrum Kosmicznym im. Stennisa w Missisipi. Ponadto Lightfoot koncentrował się na strategiach kluczowych misji, wliczając w to powrót do lotów wahadłowców po tragedii promu Columbia, a potem wstępne działania na rzecz transformacji i wycofania z użytku infrastruktury wahadłowców. Lightfoot odszedł z NASA w kwietniu 2018 r. i przez ostatni rok pracował na stanowisku prezesa Korporacji LSINC w Huntsville. 

Robert Lightfoot jest kolejną spośród pięciu osób ostatnio mianowanych na kierownicze stanowiska do spraw strategii i rozwoju biznesowego:

  • Doug Laurendeau został mianowany na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju biznesowego w dziale Wiropłatów i Systemów Misji (RMS). Doug pracuje w Lockheed Martin od 35 lat i będzie odpowiadał za opracowanie i realizację strategii biznesowej wartego 16 miliardów USD portfolio RMS w czterech pionach biznesowych.
  • Ken Kota został mianowany na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i planowania biznesowego w dziale Pocisków i Kontroli Ognia (MFC). Przeszedł do firmy Lockheed Martin z Cobham, gdzie kierował strategią i rozwojem biznesowym dla sektora systemów misji. Będzie odpowiedzialny za prowadzenie działań krajowych i międzynarodowych poprzez nadzór nad rozwojem biznesowym, relacjami z klientami i partnerstwami MFC w 45 krajach na całym świecie.
  • Mike Smith został mianowany na stanowisko wiceprezesa ds. planowania strategicznego. Mike przeszedł do Lockheeda Martina z Huntington Ingalls Industries. Będzie nadzorował opracowywanie krytycznie ważnych działań i strategicznych decyzji, które mają utrzymywać i generować długoterminowy wzrost biznesowy korporacji.
  • Erin Moseley została mianowana na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i planowania biznesowego w dziale Lotnictwa (Aeronautics). Przeszła do firmy z Inglee, Sauer, Moseley Strategies. Będzie odpowiedzialna za działania krajowe oraz międzynarodowe dla całej linii statków powietrznych i usług lotniczego działu firmy.

„Nowi członkowie kierownictwa wnoszą do firmy Lockheed Martin szereg różnorodnych perspektyw i doświadczeń. Cała piątka to weterani branży mający głęboką wiedzę o przemyśle obronnym. Przyjmujemy ich na pokład z otwartymi ramionami” – powiedział Rob Mullins, starszy wiceprezes ds. strategii korporacyjnej i rozwoju biznesowego.

Źródło: Lockheed Martin

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!