Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Dobra kondycja finansowa Orbital ATK. Segment kosmiczny nieco słabiej

Fot. Orbital ATK
Fot. Orbital ATK

Jak pokazują przedstawione 3 maja wyniki finansowe, koncern Orbital ATK osiągnął w pierwszym kwartale 2018 r. przychody na poziomie 1,3 mld USD. To oznacza wzrost o blisko 21% w stosunku do roku poprzedniego.

Zysk operacyjny spółki w okresie pierwszych trzech miesięcy roku również wzrósł, osiągając 153,6 miliona USD. Oznacza to wzrost o niemal 27% w porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku.

Wzrost wydajności został osiągnięty przez wszystkie trzy jednostki biznesowe przedsiębiorstwa.

W dziale Systemów Lotniczych, przychód wzrósł o 30% z roku na rok, a w Systemach Obronnych o 24%. Najmniejsze zwiększenie przychodu nastąpiło w dziale Systemów Kosmicznych – tylko o 5%.

Oddziały firmy zajmujące się Systemami Lotniczymi i Systemami Obronnymi zanotowały w pierwszym kwartale 2018 r. znaczny przyrost zysków w porównaniu do ubiegłego roku, podczas gdy w sekcji Systemów Kosmicznych dochód był o prawie 22% niższy niż w roku 2017.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!