Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Dr Aleksandra Bukała wzmocniła zespół Creotech Instruments S.A.

Aleksandra Bukała (druga od prawej) na stoisku Creotech Instruments podczas MSPO 2018 w Kielcach. Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl
Aleksandra Bukała (druga od prawej) na stoisku Creotech Instruments podczas MSPO 2018 w Kielcach. Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl

Z początkiem września do zespołu Creotech Instruments S.A. dołączyła dr Aleksandra Bukała, która objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Do jej głównych zadań, obok wsparcia sprzedaży, będzie należało wdrożenie w Creotech najlepszych praktyk zarządczych i dostosowanie struktury organizacyjnej do stale rosnącej skali działalności kosmicznej spółki z Piaseczna.

„Nowe zlecenia i kontrakty pozyskane w ostatnim okresie, zarówno realizowane na rzecz sektora kosmicznego jak i branży naukowej i przemysłu sprawiają, że skala działalności naszej firmy i zatrudnienie szybko rosną. Stawia to przed nami określone wyzwania związane z budową dojrzałego ładu zarządczego i przebudową struktury organizacyjnej naszej firmy” – mówi Jacek Kosiec, Prezes Creotech Instruments S.A.

Dr Aleksandra Bukała dysponuje unikatowym międzynarodowym doświadczeniem i zarządczym know-how, których bardzo potrzebujemy, jeśli Creotech ma dalej rosnąć i rozwijać się jako organizacja zwinna i gotowa na kolejne, coraz większe i bardziej skomplikowane projekty. Wierzę, że jej doskonałe rozeznanie i budowane latami merytoryczne relacje z Europejską Agencją Kosmiczną przyczynią się także do zwiększenia strumienia zleceń dla Creotech Instruments S.A., a co za tym idzie – do podniesienia efektywności „odzyskiwania” dla polskiej gospodarki i polskich uczestników krajowego sektora kosmicznego składki wpłacanej przez nasz kraj do ESA na programy obowiązkowe i opcjonalne.

Jacek Kosiec, Prezes Creotech Instruments S.A.

Aleksandra Bukała jest doktorem nauk o zarządzaniu, absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w dziedzinie automatyki. Obecnie kontynuuje edukację, realizując kurs studiów podyplomowych na Akademii Sztuki Wojennej z zarządzania przedsiębiorstwem w branży zbrojeniowej.

Przez lata związana była z sektorem naukowym. W latach 2006 – 2012 pracowała w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP, początkowo jako Zastępca, a następnie Kierownik Ośrodka Systemów Bezpieczeństwa, gdzie opracowywane były nowe technologie dla robotów mobilnych wykorzystywanych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa.

Decyzję o zmianie branży i kontynuowaniu kariery w rodzącym się w Polsce przemyśle kosmicznym podjęła w 2012 roku, kiedy objęła stanowisko Kierownika ds. Rozwoju w obszarze Aerospace w nowopowstałym polskim oddziale hiszpańskiej Grupy Sener, gdzie wzięła odpowiedzialność za rozwój firmy w Polsce, w obszarze inżynierii kosmicznej.

„Decyzję o rozpoczęciu przygody z sektorem kosmicznym podjęłam, ponieważ miałam poczucie, że może to być jedyna w moim zawodowym życiu szansa na realne włączenie się w budowanie w naszym kraju zupełnie nowej, innowacyjnej branży” – mówi dr Aleksandra Bukała – „Z perspektywy czasu widzę, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.”

Jestem przekonana, że polski sektor kosmiczny czeka okres szybkiego wzrostu i rozwoju, w czasie którego kształt tej branży ustalony zostanie na całe lata lub nawet dziesięciolecia. Tym bardziej cieszy to, że tę przygodę będę mogła przeżyć na pokładzie najsilniejszego krajowego gracza na tym rynku.

dr Aleksandra Bukała, Dyrektor Zarządzający w Creotech Instruments S.A.

Prywatnie dr Aleksandra Bukała pasjonuje się żeglarstwem. Posiada patent jachtowego sternika morskiego i stara się przynajmniej raz w roku popłynąć w ciekawy rejs morski lub oceaniczny. Jednak znacznie częściej przemierza żaglówką swoje ukochane Mazury.

Źródło: Creotech Instruments S.A.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!