Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Europejskie badanie stanu firm związanych z satelitarną obserwacją Ziemi

Ilustracja: polsa.gov.pl
Ilustracja: polsa.gov.pl

Polska Agencja Kosmiczna zachęca firmy działające w szeroko pojętej branży związanej z teledetekcją do wypełnienia ankiety, a tym samym potwierdzenia zainteresowania polskiego środowiska kosmicznego tworzeniem rozwiązań związanych z programem Copernicus na poziomie europejskim.

Europejskie Stowarzyszenie Teledetekcji (European Association of Remote Sensing Companies) prowadzi badanie branży, aby po raz czwarty przedstawić mapę kondycji firm świadczących usługi EO (Earth Observation) w Europie. W 2018/2019, EARSC uaktualnia coroczną ankietę o następujące cele: • charakterystyka działalności branży usług EO w Europie, • sposób ewolucji sektora przemysłu, • identyfikacja kluczowych problemów, z jakimi boryka się dziś przemysł oraz potencjalnie występujących w ciągu najbliższych kilku lat, • ocena wpływu programu Copernicus na sektor.

Ankieta dostępna jest pod tym adresem.

Seria zgłoszeń jest bardzo doceniana przez zainteresowane strony: Komisję Europejską, Parlament Europejski, ESA, a także przedstawicieli krajowych. Stanowią one ważne narzędzie do projektowania sektora i wpływania na decyzje polityczne (na przykład dotyczące kolejnej fazy programu Copernicus).

Raporty z poprzednich lat można znaleźć tutaj.

Źródło: PAK

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!