Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Konstelacja satelitów obserwacyjnych ICEYE będzie powstawać ze znacznym polskim udziałem [Space24 TV]

Ilustracja: ICEYE
Ilustracja: ICEYE

”W naszych planach jest, aby konstelacja ta powstawała w dużej mierze w Polsce, przy udziale polskich podmiotów przemysłu kosmicznego. (…) W tym roku mamy już zakontraktowane pięć startów” – zdradza Space24.pl Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska Sp. z o.o. Wywiad został nagrany na gali wręczenia podmiotom z sektora kosmicznego nagród Agencji Rozwoju Przemysłu „Konstelacje 2018”. Firma ICEYE Polska została uhonorowana w kategorii „Zagraniczny sukces”.

Zagraniczny sukces, bo w takiej kategorii otrzymaliśmy nagrodę "Konstelacje 2018", jest związany z planami strategicznymi firmy ICEYE, które zakładają, że już wkrótce będziemy mieć największą na świecie konstelację satelitów wyposażonych w radar syntetycznej apertury. Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby ten cel zrealizować.

Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska Sp. z o.o.

Nasze możliwości, nasze zdolności operacyjne są unikalne w skali światowej. Konstelacji optycznych jest całkiem sporo. Dane te są bardzo dostępne, natomiast dostępność danych radarowych o tej rozdzielczości, tej jakości, jaką my dysponujemy, jest znacznie trudniejszą sprawą. Dlatego mamy sporo klientów i spodziewamy się, że będzie ich znacznie więcej.

Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska Sp. z o.o.
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!