Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Kosiec: Zapraszamy inne firmy do współpracy [Defence24 TV]

”Jest to bardzo duży projekt, czy przedsięwzięcie, do którego zapraszamy także inne firmy, które mogą z nami współpracować, które mogą dostarczać elementy do takiej konstelacji - przypomnę 18 satelitów” - tak komentuje udział swojej firmy w integrowaniu mikrosatelitów SAR dla przedsiębiorstwa ICEYE Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments.

Już w tej chwili podjęliśmy działania zmierzające do łączenia sił, łączenia potencjału. Chcemy być zdolni tutaj w Polsce do podejmowania dużych przedsięwzięć, a myślę, że ten projekt już do takich należy. Więc, jest to pierwszy krok ku temu, żeby rzeczywiście konsolidować się, żeby wspólnie podejmować jeszcze większe przedsięwzięcia, projekty.

Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments S.A.

Będziemy szukać prywatnych funduszy w celu sfinansowania naszego rozwoju i tych dużych projektów, do których w tej chwili się zabieramy. Z jednej strony oczekujemy, że źródłem takich środków mogą być prywatne fundusze inwestycyjne, ale rozważamy także wejście na polską giełdę - czy to parkiet New Connect, czy nawet parkiet główny, w zależności od tego, jak potoczą się dalsze rozmowy z funduszami.

Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments S.A.
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!