Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Kosmiczne Ścieżki Kariery - konferencyjna inauguracja naboru na sektorowe staże

Ilustracja: Agencja Rozwoju Przemysłu [arp.pl]
Ilustracja: Agencja Rozwoju Przemysłu [arp.pl]

Na czwartek 6 maja br. Agencja Rozwoju Przemysłu zapowiedziała specjalną konferencję pt. Kosmiczne Ścieżki Kariery, powiązaną z inauguracją II etapu naboru na staże realizowane w ramach VI edycji konkursu pod nazwą Rozwój Kadr Sektora Kosmicznego. Zainteresowani uczestnictwem w naborze mogą zgłaszać swoje kandydatury w ciągu kolejnych dwóch tygodni. Wydarzenie współorganizuje Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Celem VI edycji Konkursu o Staż - Rozwój Kadr Sektora Kosmicznego jest wyłonienie absolwentów i młodych naukowców zainteresowanych karierą na rynku technologii kosmicznych i umożliwienie im odbycia płatnych staży w instytutach naukowych, jednostkach badawczych oraz przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą w sektorze kosmicznym. Szanse takie oferują zaangażowani w organizację konkursu członkowie Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Inaugurację kolejnego etapu naboru zapowiedziano na czwartek 6 maja o godzinie 12:00 - podczas powiązanego wydarzenia-konferencji online.

Spotkanie podzielono na dwa bloki Space Talks:

  • Kosmos to ludzie, a przyszłość to młodość,
  • Moja droga w kosmosie.

image
Ilustracja: ARP

W pierwszym ujęto omówienie doświadczeń firm, które przyjmowały lub będą przyjmować stażystów w ramach programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego”. Przedstawicieli zaangażowanych podmiotów zapytano tutaj, dlaczego korzystają z programu i jakie możliwości on daje. Drugi panel natomiast dotyczy historii laureatów poprzednich edycji programu - obejmując kwestie dotyczące np. tego, jak potoczyłyby się ich losy, gdyby nie udział w Konkursie.

Udział w konferencji możliwy jest za pośrednictwem streamingu w mediach społecznościowych Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz partnerów Wydarzenia. Wgląd w jego przebieg będzie możliwy także bezpośrednio na stronie głównej Space24.pl.

Osoby zainteresowane bardziej bezpośrednim, aktywnym udziałem mogą też skorzystać w tym celu z aplikacji Zoom.

Drugi etap bieżącego konkursu potrwa do 21 maja 2021 r. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wysłanie swojego Curriculum Vitae (CV) na adres: [email protected] (w terminie do 21 maja 2021 r. do godz. 23:59).

Patronat nad wydarzeniem i samym konkursem objęły instytucje publiczne: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polska Agencja Kosmiczna.  Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest w zakładce na stronie internetowej Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!