Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Kowalczuk: Firmy z USA bardzo otwarte na współpracę z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi [Defence24 TV]

”Nie możemy i nie chcemy ograniczać się do jednego czy dwóch obszarów technologicznych, które na dzień dzisiejszy wydają się atrakcyjne i przynoszą dochód spółce, ale w ciągu pięciu czy dziesięciu lat mogą być niszowe czy też wygaszane. Dlatego też obszar kosmiczny w ujęciu przemysłu amerykańskiego wydaje się być bardzo atrakcyjny. Firmy są bardzo otwarte na współpracę z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi” - mówi dla Space24.pl Przemysław Kowalczuk, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce.

Na bazie naszych doskonałych kontaktów z firmami Raytheon, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Honeywell i innymi z obszaru amerykańskiego doszliśmy do porozumienia, że warto by było otworzyć też linię projektów i transferu technologii od strony Stanów Zjednoczonych. Tutaj widzimy bardzo duże możliwości współpracy i bardzo duże benefity dla polskiego przemysłu.

Przemysław Kowalczuk, prezes zarządu WZE S.A.

Zobacz też:  Współpraca PGZ z DigitalGlobe w zakresie obserwacji Ziemi. Czy przykuje uwagę MON? [Defence24 TV]

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!