Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Magdalena Nizik, Thales Polska: "Jesteśmy spółką zakorzenioną w polskim ekosystemie" [Space24 TV]

Fot. Space24.pl
Fot. Space24.pl

Magdalena Nizik objęła stanowisko dyrektora generalnego i prezesa Thales Group Polska w maju 2021 r. Do jej zadań należy budowanie strategicznego wzrostu w kluczowych obszarach biznesowych Thales w kraju: obronności, bezpieczeństwie, systemach lotniczo-kosmicznych, transporcie oraz technologiach cyfrowych i cyberprzestrzeni. W wypowiedzi dla serwisu Space24 podczas XXX. Forum Ekonomicznego w Karpaczu, prezes Nizik omówiła główne założenia strategii działania swojej spółki oraz odniosła się do zmieniającego się znaczenia technologii kosmicznych w wymiarze rozwoju biznesu, przemysłu i zastosowań użytkowych.

"Polska jest tak naprawdę jednym z nielicznych krajów na świecie, gdzie THALES jest fizycznie obecny, jako krajowa spółka" - podkreśliła prezes Magdalena Nizik w wypowiedzi dla Space24. Jak wskazała dalej, w segmencie kosmicznym działa tutaj przede wszystkim spółka Thales Alenia Space Polska, która jest obecna na miejscu od 2015 roku. "My jesteśmy od tamtego czasu bardzo wtopieni w lokalny ekosystem - jeśli chodzi o współpracę z lokalnymi partnerami" - podkreśliła prezes Nizik. Jak wyjaśniła, w zakresie tym mieści się zarówno kooperacja z polskimi przedsiębiorstwami, ośrodkami badawczo-rozwojowymi oraz uniwersytetami (przykładowo, z Politechniką Warszawską oraz Wojskową Akademią Techniczną).

W wymiarze realizacji konkretnych projektów prezes Nizik zwróciła uwagę, że w Polsce powstają strukturalne części satelitów Thales Alenia Space. Podkreśliła na tym polu wagę współpracy m.in. ze Śląskim Centrum Naukowo-Technologicznym Przemysłu Lotniczego.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!