Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

MSPO 2018. Creotech otwarty na nowych partnerów

Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl
Fot. Paweł Ziemnicki/Space24.pl

Na kieleckich targach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) prezentowała się w tym roku firma Creotech Instruments. „Targi kieleckie są okazją do tego, żeby się zaprezentować, ale również do tego, by zaktualizować wiedzę potencjalnych partnerów na temat możliwości, jakimi obecnie dysponuje spółka” – podkreślał w rozmowie ze Space24.pl prezes Creotechu, Jacek Kosiec.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa z podwarszawskiego Piaseczna opowiadali na MSPO o swoim zaangażowaniu w integrację mikrosatelitów obserwacji Ziemi SAR, dla firmy ICEYE, która tworzy konstelację tego typu urządzeń. Prezes Kosiec wyraził nadzieję, że prace przy kolejnym satelicie dla ICEYE będą realizowane już w ciągu najbliższej jesieni. Na temat związanych z tym zadań wypowiedziała się nowa dyrektor operacyjna w Creotech Instruments, Aleksandra Bukała:

To jest następny po HyperSacie krok do stania się tym, kim chcemy się stać, czyli narodowym integratorem satelitów, ale również firmą, która gromadzi wokół siebie inne polskie firmy innowacyjne i stara się stworzyć takie środowisko innowatorów, którzy oferują ciekawe rozwiązania. Dzięki marce Cretotech Instruments mogą się stać bardziej rozpoznawalni dla swoich klientów w obszarze związanym z satelitami.

Aleksandra Bukała, dyrektor operacyjna w Creotech Instruments S.A.

Dr Bukała zaznaczyła, że w dobrym tempie idą również prace związane z innymi projektami piaseczyńskiej spółki: „CREODIAS idzie zgodnie z planem. Cieszymy się, bo to jest duże przedsięwzięcie. Szukamy teraz klientów komercyjnych, którzy będą z tego korzystać. Jesteśmy spokojni, ponieważ ESA buduje kolejną generację Sentineli, więc dane do udostępniania za pośrednictwem platformy będą stale napływać.”

Prezes Kosiec wskazywał, że targi MSPO są dla jego firmy doskonałą okazją, żeby się zaprezentować, a przy okazji stwarzają możliwość, że narodzi się jakaś nowa gospodarcza inicjatywa. Można też podczas tej imprezy dobrze rozpoznać potrzeby potencjalnych klientów – np. polskiej armii.

Przede wszystkim szukamy tutaj potencjalnych partnerów, szukamy także pomysłów na wykorzystanie naszej platformy satelitarnej HyperSat. I nawet po godzinie krążenia już jeden ciekawy pomysł złowiliśmy.

Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments S.A.

Szef Creotechu zaznaczył, że w Kielcach nie szuka inwestora dla spółki. Poszukiwaniem źródeł finansowania dalszego rozwoju przedsiębiorstwa zajmie się bowiem profesjonalny doradca inwestycyjny.

Artykuł powstał przy współpracy z Creotech Instruments.

Źródło:MSPO / Space24
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!