Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Opublikowano program Polsko-Hiszpańskiego Dnia Sektora Kosmicznego

Ilustracja: Ambasada Hiszpanii
Ilustracja: Ambasada Hiszpanii

Znamy już pełen program konferencji Polsko-Hiszpański Dzień Sektora Kosmicznego, która odbędzie się 17 stycznia w Hotelu Mercure Grand w Warszawie.

Konferencja jest organizowana przez Biuro Radcy Handlowego Ambasady Hiszpanii oraz ICEX España Exportación e Inversiones pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Agencji Kosmicznej.

Partnerami konferencji są Centro para el Desarollo Tecnológico Industrial, zrzeszenie TEDAE, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz firmy AIRBUS, GMV, INDRA i SENER. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez portal Space24.pl.

W pierwszej części konferencji swoje prezentacje zapowiedzieli: p. Robert Nowicki z MPiT, p. Grzegorz Brona z Polskiej Agencji Kosmicznej, p. Tomasz Husak z Komisji Europejskiej, p. Jorge Lomba z CDTI, gen. Carlos de Salas Murillo z hiszpańskiego Ministerstwa Obrony, gen. Juan Pablo Sanchez de Lara ze Sztabu Wojsk Lotniczych, płk. Rafał Borek z Polskiej Agencji Kosmicznej, oraz p. Jaime de Rabago ze zrzeszenia TEDAE i p. Paweł Wojtkiewicz ze Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Dodatkowo, w panelu dyskusyjnym zamykającym pierwszą część konferencji weźmie udział płk Sławomir Augustyn z Ministerstwa Obrony.

W drugiej części wydarzenia odbędą się spotkania B2B pomiędzy firmami z obu krajów. W wydarzeniu weźmie udział 9 firm hiszpańskich:

  • AllenSpace,
  • AVS,
  • DHV Technology,
  • Hisdesat,
  • Lidax,
  • oraz przedstawiciele central firm Airbus, GMV, Indra, Sener.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracji można jeszcze dokonać poprzez formularz rejestracyjny. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Źródło: Ambasada Hiszpanii

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!