Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Polskie akcenty na Space Tech Expo Europe w Bremie

Fot. Polska Agencja Kosmiczna [polsa.gov.pl]
Fot. Polska Agencja Kosmiczna [polsa.gov.pl]

W dniach 19-21 listopada 2019 roku Polska Agencja Kosmiczna zorganizowała stoisko promujące krajowy przemysł kosmiczny podczas tegorocznej edycji targów Space Tech Expo Europe w Bremie. Wydarzenie było okazją do przeprowadzenia szeregu spotkań z reprezentantami międzynarodowego przemysłu, nauki oraz innymi agencjami i organizacjami.

Na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej rodzime firmy i podmioty sektora kosmicznego prezentowały swoje materiały informacyjne i prowadziły rozmowy z partnerami biznesowymi. Jednocześnie przedstawiciele POLSA brali udział w szeregu spotkań z reprezentantami przemysłu, nauki i innymi agencjami oraz organizacjami międzynarodowymi. Swoje oficjalne wystąpienie podczas Keynote Panel „All you need to know about future Space Agency Missions” miał prezes Polskiej Agencji Kosmicznej - Michał Szaniawski. W panelu Smallsats Conference zaprezentowali się z kolei: Marcelina Borejko z firmy Eversis oraz Michał Zachara z firmy KP Labs.

Wśród polskich wystawców korzystających ze stoiska Polskiej Agencji Kosmicznej znalazły się takie firmy jak: Space Forest, Scanway, PZL-Mielec, Creotech Instruments, CloudFerro, Astronika, Astri Polska, Airbus Poland i inne.

Space Tech Expo w Bremie jest największą w Europie imprezą B2B branży kosmicznej. Tegoroczna edycja zgromadziła około 4500 uczestników z 55 krajów. POLSA zorganizowała stoisko krajowego przemysłu kosmicznego podczas targów w Bremie już po raz drugi. Polska ekspozycja służy prezentacji i promocji krajowego sektora kosmicznego oraz ułatwieniu jego przedstawicielom nawiązania i rozwijania kontaktów z zagranicznymi partnerami.

Jak stwierdzają przedstawiciele PAK, to już kolejne tego typu wydarzenie organizowane przez Polską Agencję Kosmiczną. W roku 2019 POLSA przygotowała także stoiska podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach oraz International Astronautical Congress w Waszyngtonie, z których skorzystało około 60 polskich firm i instytutów naukowo-badawczych.

Obecność Polskiej Agencji Kosmicznej na Space Tech Expo Europe w Bremie była możliwa dzięki współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!