Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Polskie ESA BIC zwieńczeniem krajowych programów akceleracyjnych w sektorze kosmicznym [Space24 TV]

Źródło ilustracji: space3.ac
Źródło ilustracji: space3.ac

„Centrum Inkubacji Biznesu Europejskiej Agencji Kosmicznej jest dopełnieniem układanki, w której różne startupy są wspierane w Polsce. Takie rzeczy były już realizowane na poziomie średnim, czy trochę bardziej zaawansowanym – tak jak to robiliśmy w Galileo Masters czy w akceleratorze Space3ac” – wyjaśnia w rozmowie ze Space24.pl dr Michał Moroz z Blue Dot Solutions. Gdańska firma Blue Dot Solutions to lider jednego z czterech konsorcjów, które będą się wspólnie ubiegać o stworzenie w Polsce centrum inkubacji biznesowej ESA BIC.

W tej chwili wchodzi centrum inkubacji biznesu ESA BIC, co jest takim programem dla najbardziej zaawansowanych. W tym momencie oznacza to, że coraz bardziej dojrzałe firmy, spółki, startupy będą mogły rozwijać swoje pomysły i realnie zawojować rynek z technologiami, które z jednej strony łączą rozwiązania kosmiczne, a z drugiej są przydatne w różnych aspektach życia codziennego.

dr Michał Moroz, współzałożyciel Blue Dot Solutions

Blue Dot Solutions było liderem jednego z konsorcjów, który składało aplikację do tego programu. Ostatecznie wszystko wygląda tak, że wszystkie konsorcja, które ubiegały się [o dopuszczenie] do programu ESA BIC będą razem realizowały ten projekt ze wsparciem Agencji Rozwoju Przemysłu.

dr Michał Moroz, współzałożyciel Blue Dot Solutions
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!