Reklama

Sektor krajowy

ILA 2024: Polskie przedsiębiorstwa pod skrzydłami POLSA

Polskie stoisko narodowe na ILA
Polskie stoisko narodowe na ILA
Autor. Maciej Szopa/Defence24.pl

Polska Agencja Kosmiczna otrzymała zlecenie stworzenia możliwości wystawienia się na targach ILA małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach wspieranego przez Unię Europejską programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii „Umiędzynarodowienie MŚP Brand Hub”. Agencja pomagać ma w ten sposób polskim firmom branży kosmicznej i lotniczej.

To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie i jedyne zaplanowane na rok 2024, poza misją handlową, która ma zostać przeprowadzona także w tym roku. Potem w latach 2025 Polsa ma organizować aż do 2029 po dwa wspólne stoiska dla małych i średnich przedsiębiorstw rocznie.

Reklama

W tym roku udało się zgromadzić na narodowym polskim stoisku łącznie 10 firm. Jedną z nich jest firma Wolften, posiadacz jednego z największych w Europie zapasów tytanu i specjalizująca się w produkowaniu części z tego pierwiastka, a także wyrobów aluminiowych, niklowych, molibdenowych, tantalu, tungstenowych i innych.

Firma jest na rynku od 2008 roku i twórcą ponad 10 tys. rodzajów produktów w tym dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, ale także np. dla przemysłu morskiego, motoryzacyjnego czy elektronicznego. Firma szczyci się dużą bazą klientów, wysoką jakością swoich produktów spełniających liczne światowe normy i standardu w tym amerykańskiego Departamentu Stanu.

Polskiej produkcji podzepoły lotnicze
Polskiej produkcji podzepoły lotnicze
Autor. Maciej Szopa/Defence24.pl

Na stoisku obecna była także firma Astronika zajmująca się projektowaniem, produkcją i integracją systemów mechanicznych, a także firma Apollo Aerospace Components specjalizująca się w produkcji niewielkich części mechanicznych dla przemysłu lotniczego i konektorów elektrycznych.

Reklama

Inni obecni producenci lotniczy to firmy  Ultratech, Enformatic Systems, EC Engineering, BIMO Tech i Curtiss - Wright Surface Technologies. Branżę lotniczą reprezentowała firma produkująca bezzałogowce firma Dronehub.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!