Reklama

Sektor krajowy

Prezentacja pierwszego polskiego satelity do radarowego obrazowania geoprzestrzennego SAR

Autor. Eycore

W środę, 19 czerwca br. w Warszawie odbędzie się wydarzenie, organizowane przez Eycore, poświęcone prezentacji pierwszego polskiego satelity radarowego obrazowania geoprzestrzennego SAR oraz nawiązaniu współpracy pomiędzy Eycore a Creotech Instruments.

Już w środę, 19 czerwca br. w Warszawie odbędzie się spotkanie, organizowane przez polską firmę Eycore we współpracy ze spółką Creotech Instruments. W spotkaniu udział wezmą:

  • Dr Maciej Klemm, Prezes Zarządu Eycore sp. z o.o.;
  • Tomasz Kusowski, Wiceprezes Zarządu Eycore sp. z o.o.;
  • Dr hab. Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.
Reklama

Wydarzenie jest poświęcone prezentacji pierwszego polskiego satelity do radarowego obrazowania geoprzestrzenego - SAR (Synthetic Aperture Radar) oraz nawiązaniu współpracy pomiędzy obiema firmami.

Eycore Sp. z o. o. to polska firma z branży technologii kosmicznych z siedzibą w Gdańsku, specjalizująca się w technologii radarowej do zastosowań kosmicznych. Działalność firmy oparta jest o zespół naukowców i inżynierów wykształconych na polskich uczelniach technicznych, z bogatym doświadczeniem w projektowaniu i konstruowaniu zaawansowanych rozwiązań technologii radarowej (także klasy wojskowej), oraz osoby z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle kosmicznym i obronnym. Zasadniczą misją Eycore jest zapewnienie globalnego dostępu do technologii SAR tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Reklama

Prezentacja będzie podsumowaniem trzech lat ciężkiej pracy i intensywnych badań, które zostaną zakończone umieszczeniem zaawansowanego systemu radarowego, zintegrowanego z mikrosatelitą, na niskiej orbicie okołoziemskiej, już w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Działalność Eycore bazuje na wiedzy i doświadczeniu twórców spółki APS, największego polskiego producenta systemów antydronowych.

Creotech Instruments to największa polska firma branży kosmicznej, wiodący producent systemów, podzespołów oraz zaawansowanej elektroniki wykorzystywanej w systemach satelitarnych. W tym roku, opracowany przez Spółkę satelita obserwacyjny EagleEye, oparty na autorskiej platformie HyperSat, zostanie wyniesiony na orbitę okołoziemską.

Wszelkie informacje o działalności Eycore dostępne są TUTAJ.

Źródło: Eycore

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!