Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Sterowiec Stratobus pomyślnie przeszedł ocenę wykonalności

Ilustracja: Thales Alenia Space
Ilustracja: Thales Alenia Space

Pierwsza faza testów miała na celu ustrukturyzowanie rozwiązań technicznych, przede wszystkim przygotowanie dedykowanych narzędzi inżynieryjnych i symulacyjnych dla Stratobusa. Wprowadzone są również analizy systemów operacyjnych i ekonomiczne projektu.

Kierownik projektu Stratobus, Yannick Combet wspomniał, że zakończenie fazy wykonalności jest kamieniem milowym dla tego konceptu. Przegląd ten został zakończony w wyznaczonym terminie, a wyniki dostarczyły niezbędnej wiedzy do dalszych prac. Przegląd techniczny, który został przeprowadzony po zakończeniu etapu projektowania wykazał, że system jest wykonalny i tym samym umożliwia rozpoczęcie prac rozwojowych. Ponadto technologie krytyczne są wystarczająco dojrzałe i zatwierdzono proponowany plan rozwoju.

Źródło: Thales Alenia Space

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!