Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

W obliczu nowych wyzwań ICEYE rozbudowuje kadrę

Leola Moss i Steve Young. Fot. ICEYE
Leola Moss i Steve Young. Fot. ICEYE

Przedsiębiorstwo ICEYE planuje tak w 2019 roku, jak i w kolejnych latach, intensywny rozwój swojej konstelacji mikrosatelitów obserwacji Ziemi wyposażonych w radary SAR. Wraz ze zwiększaniem strumienia oferowanych klientom danych firma planuje stale dbać o wysoki poziom swoich usług. Pomogą w tym dwie osoby, które właśnie zasiliły kadrę zarządzającą.

Wystrzelony w grudniu 2018 r. satelita ICEYE-X2 sprawuje się dobrze. Jest w stanie z powodzeniem dostarczać zobrazowań w trzech różnych trybach. Firma rozpoczyna sprzedaż pozyskiwanych przez urządzenie danych.

Ilość zobrazowań i danych jakie ICEYE będzie w stanie zaoferować swoim klientom będzie się w niedalekiej przyszłości intensywnie zwiększać. Jednocześnie, dla władz przedsiębiorstwa bardzo ważna jest troska o klienta i wysoka jakość świadczonych usług. W szczególności, pochodzące ze zobrazowań satelitarnych dane dostarczane klientom mają być godne zaufania, aktualne i przygotowane na czas.

Po to, by tego rodzaju wysokie standardy utrzymać, ICEYE zatrudnił dwoje nowych wiceprezesów. Firma poinformowała o tym 27 lutego br.

Jako wiceprezes ds. rozwoju biznesu i sprzedaży (Business Development and Sales) do ICEYE dołączył Steve Young. Ma on na koncie ponad 20 lat doświadczenia w sektorze aeronautycznym. Young pracował wcześniej m.in. dla BAE Systems i dla Surrey Satellite Technology Limited (SSTL). Od 2011 roku jest członkiem Royal Aeronautical Society.

Dostarczamy propozycję wartości, która nie była dostępna wcześniej, i czuję się wyjątkowo uprzywilejowany, mając możliwość bycia częścią tej ekscytującej i innowacyjnej organizacji.

Steve Young

W roli wiceprezesa ds. operacyjnych i dostarczania produktu (Product Delivery and Operations) zespół zasiliła natomiast Leola Moss. Wcześniej zdobywała doświadczenie w Planet i Google. Pracowała również dla Sił Powietrznych USA. Specjalizuje się m.in. w zobrazowaniach satelitarnych. Ma 28 lat doświadczenia.

Produkty w zakresie danych radarowych, jakie już mamy dostępne, i pewne, które rozwijamy, stanowią fenomenalne poszerzenie możliwości dla użytkowników danych z obserwacji Ziemi. Jestem podekscytowana i czuję się zaszczycona, mogąc wesprzeć ICEYE w tworzeniu zupełnie nowej wartości dla globalnych klientów na dane satelitarne.

Leola Moss

W 2019 roku ICEYE planuje umieścić w przestrzeni kosmicznej pięć kolejnych satelitów swojej konstelacji.

Artykuł powstał przy współpracy z ICEYE.

Reklama

Komentarze

    Reklama