Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Wystartowała 6. edycja Kongresu 590

Ilustracja: Kongres 590 [kongres590.pl]
Ilustracja: Kongres 590 [kongres590.pl]

We wtorek 5 października 2021 roku ruszyła 6. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Nowe możliwości”. Impreza, zaliczana do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, skupia się na siedmiu obszarach tematycznych: nowe państwo, nowe rynki i sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem B+R oraz budowa nowego obrazu Polski.

Kongres 590 zainaugurowało wystąpienie Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych, Jacka Sasina. Z jego udziałem organizowany jest również panel Nowe możliwości polskiej gospodarki, rozpoczynający się o godz. 11 na Scenie Liderów. Do udziału w nim zaproszono też takich gości, jak: Paweł Szczeszek - Prezes Zarządu ENEA S.A; Marcin Chludziński - Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.; Wojciech Dąbrowski - Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.; Beata Kozłowska-Chyła - Prezes Zarządu PZU S.A.; Krzysztof Nowicki - Wiceprezes Zarządu ds. fuzji i przejęć Grupy LOTOS S.A.; Paweł Majewski - Prezes Zarządu PGNiG S.A.; Tomasz Hinc - Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A., oraz Artur Michałowski - p.o. Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.

Paneliści zdecydowali się porozmawiać o przyszłości polskiej gospodarki, która zdaniem organizatorów, "w warunkach post-COVID'owej rzeczywistości staje przed szeregiem wyzwań". Jak czytamy dalej w opisie wydarzenia, "dla dynamicznego rozwoju i ekspansji strategicznych sektorów naszej gospodarki bardzo ważne będą nowe relacje handlowe oparte o nowe łańcuchy dostaw oraz potrzeby naszych partnerów [...] Eksperci poszukają odpowiedzi na pytania, jakie są to możliwości i czy jesteśmy gotowi, żeby je podjąć".

Kongres 590 to wydarzenie konferencyjne, która od kilku lat regularnie pojawia się w kalendarzu najważniejszych tego typu imprez gospodarczych w kraju. Poprzednia, 5. edycja, skupiła ponad 200 prelegentów, a transmisje online z prowadzonych równocześnie na 4 scenach paneli obejrzało ponad 60 tys. osób. Tym razem spotkanie odbywa się w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko mogą oglądać dyskusje i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska partnerów Kongresu oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe.

image
Ilustracja: Kongres 590 [kongres590.pl]

Honorowy Patronat nad jesienną edycją wydarzenia objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wraz z Prezydentem Republiki Austrii Alexandrem Van der Bellen weźmie udział w Polsko-Austriackim Forum Ekonomicznym „Green Future”, organizowanym w ramach Kongresu 590. Obydwaj Prezydenci wystąpią na scenie głównej pierwszego dnia imprezy - 5 października o godz. 17.00.

Organizator zapewnia także ogólnodostępną transmisję z wydarzenia na stronie kongres590.pl.

Źródło: Kongres 590


image
Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!