Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego rośnie w siłę

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Na przełomie 2017 i 2018 r. Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego powitał w swoim gronie nowe podmioty. Tym samym liczba członków ZPSK wynosi już 60.

Misją Związku jest konsolidacja polskiego sektora kosmicznego. Wzrost liczby członków oznacza, że ZPSK może wspierać administrację publiczną silniejszym, jednobrzmiącym głosem sektora, tworzonego przez podmioty o różnych kompetencjach. To także dobra wiadomość dla podmiotów poszukujących partnerów w Polsce, czy zagranicznych organizacji, które w jednym miejscu mogą znaleźć informacje o kilkudziesięciu przedsiębiorstwach i instytutach badawczo-rozwojowych.

Szeregi Związku zasiliły następujące podmioty: 6roads Sp. z o.o., InPhoTech Sp. z o.o., Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, KP Labs Sp. z o.o., Scanway Sp. z o.o., Space Garden Sp. z o.o. oraz Syderal Polska Sp. z o.o.

Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona polskich firm działających w sektorze kosmicznym. Z pewnością to, co jest w tej chwili krytyczne dla tej branży w Polsce, to łączenie sił i wspólne wyznaczenie kierunków rozwoju produktów, aby możliwe było pozyskiwanie coraz większych projektów w zagranicznych przetargach np. w systemie ESA EMITS. Z pewnością nasze członkostwo pomoże nam zacieśnić współpracę potrzebną do realizacji głównych wyzwań, jakie nasza firma postawiła przed sobą na rok 2018, czyli miedzy innymi rozwój systemów optomechatronicznych dla przyszłych misji satelitarnych.

Jędrzej Kowalewski, prezes zarządu Scanway sp. z o.o.
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!