Reklama

SATELITY

PSW2017: O.C.E. Technology prezentuje nową gamę rozwiązań satelitarnych

Barry Kavanagh, prezes O.C.E. Technology. Fot. O.C.E. Technology
Barry Kavanagh, prezes O.C.E. Technology. Fot. O.C.E. Technology

Irlandzka firma O.C.E. Technology jest obecna na Paris Space Week 2017. Podczas imprezy jej przedstawiciele zaprezentowali szereg nowych podzespołów satelitarnych, jakie znalazły się w ofercie przedsiębiorstwa. Mają one stanowić odpowiedź na potrzeby dynamicznego i rosnącego europejskiego rynku satelitów.

Siedzibą spółki O.C.E. Technology jest NovaUCD, czyli Centre for New Ventures and Entrepreneurs na University College w Dublinie. Przedsiębiorstwo wytwarza software i uodpornione na promieniowanie elementy hardware'owe, przystosowane do pracy w nieprzyjaznym środowisku przestrzeni kosmicznej. Podzespoły tego producenta są od 20 lat z powodzeniem wykorzystywane w chińskim programie kosmicznym.

W oparciu o to bogate doświadczenie firma skonstruowała nowy wachlarz podzespołów do przeznaczonych do użytku w komercyjnych satelitach europejskich. O.C.E. Technology zaprezentowała swoją nową ofertę podczas odbywającego się w stolicy Francji Paris Space Week 2017.

Nowe podsystemy od irlandzkiego producenta są w stanie zapewnić satelicie właściwe ustawienie na orbicie oraz, gdy zachodzi taka potrzeba, odpowiednie tempo rotacji. By tego dokonać sensory odpowiedzialne za śledzenie gwiazd w polu widzenia konfrontują ten obrad z zakodowaną w pokładowym komputerze mapą nieba. Zastosowanie znajduje tu również czujnik Słońca i magnetometry, które mierzą siłę i kierunek ziemskiego pola magnetycznego. Do wytworzenia momentu obrotowego, potrzebnego do kontroli położenia i rotacji satelity, wykorzystywane są koła reakcyjne.

Nasze nowe podsystemy satelitarne oferują niedrogie i sprawdzone klocki do budowy dla producentów satelitów [przeznaczonych] na LEO (…). Nowe podsystemy stanowią uzupełnienie dla naszych innych produktów oraz zapewnią firmie bazę dla zwiększania dochodów i rozwoju w szybszym tempie.

Barry Kavanagh, prezes O.C.E. Technology

Dla zapewnienia satelicie niezbędnej energii elektrycznej O.C.E. Technology oferuje różne rodzaje baterii słonecznych. Te panele fotowoltaiczne, podobnie jak inne podzespoły oferowane przez firmę z Dublina, mogą być w znacznym stopniu dostosowane do specyficznych potrzeb konkretnego klienta.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!