Reklama

Polska

PSW2017: Polskie stoisko na Paris Space Week

Fot. Andrzej Hładij/Space24.pl
Fot. Andrzej Hładij/Space24.pl

Rozpoczął się Paris Space Week – jedna z najważniejszych imprez branży kosmicznej w Europie. Polska Agencja Kosmiczna (PAK), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) zorganizowały na imprezie stoisko, na którym jest promowany potencjał krajowego sektora kosmicznego. Udział w wydarzeniu biorą przedstawiciele około 20 polskich firm i jednostek naukowo-badawczych zaangażowanych w działalność kosmiczną.Portal Space24 jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Polskie stoisko pod hasłem „Polish Space Sector” zlokalizowane jest w części wystawienniczej Space Industry. Przedstawiciele PAK, ARP i ZPSK udzielają na nim informacji o osiągnięciach i potencjale polskich podmiotów. Rozdawane są materiały prezentujące ofertę przedsiębiorstw i instytucji polskiego sektora kosmicznego, a krajowe podmioty wykorzystują stoisko do nawiązywania kontaktów i prowadzenia rozmów z potencjalnymi partnerami europejskimi.

Paris Space Week, który w tym roku odbywa się w dniach 8-9 marca 2017 r., jest międzynarodowym forum spotkań biznesowych poświęconych projektom z zakresu produkcji systemów satelitarnych, rozwoju technologii kosmicznych, systemów wynoszenia oraz zintegrowanych technik satelitarnych. Uczestniczą w nim przedstawiciele przemysłu, instytutów badawczo-naukowych i agencji kosmicznych z całego świata, w tym m. in. USA, Chin i Japonii. W tym roku około 400 wystawców prezentuje swoją ofertę w podziale na 3 grupy tematyczne: Space Industry, Space Applications i Space R&D.

Udział w Paris Space Week jest dla naszych firm doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów i podjęcia rozmów z potencjalnymi partnerami. Udało nam się wynegocjować konkurencyjną stawkę opłaty rejestracyjnej dla krajowych podmiotów, dzięki czemu w tegorocznej edycji tej prestiżowej imprezy biorą udział przedstawiciele około 20 firm i instytucji polskiego sektora kosmicznego.

dr Marta Wachowicz, Dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK

W wydarzeniu uczestniczą m.in. reprezentanci takich podmiotów, jak: NEWIND, PIAP Space, Solaris Optics S.A., Asseco Poland S.A., ProGea 4D Ltd., Hertz Systems Ltd Sp. z o.o., Astri Polska Sp. z o.o., SatRevolution S.A., EMBEDDED-ARCH, Pragmatists, Wasat, EC Test Systems, Mobica, ITTI, Creotech Instruments S.A., N7 Mobile Sp. z o.o. czy Outsourcing Partner Sp. z o.o.

Organizatorami polskiego stoiska są: Polska Agencja Kosmiczna, Agencja Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. To kolejne wydarzenie promujące polski sektor kosmiczny realizowane przez tych partnerów - we wrześniu 2016 r. PAK, ARP i ZPSK zorganizowały wspólnie polskie stoisko podczas Industry Space Days w ESA ESTEC w Noordwijk w Holandii.

Źródło: POLSA

Reklama

Komentarze

    Reklama