Reklama

Polska

Romaniuk: Chcemy by woj. podkarpackie było wśród liderów branży kosmicznej [Space24.pl TV]

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

”Poprzez organizację Europejskiego Kongresu Robotycznego czy zawodów łazików marsjańskich chcemy ściągnąć uwagę na województwo podkarpackie, a w przyszłości móc myśleć alternatywnie” - mówi w rozmowie ze Space24.pl Bogdan Romaniuk, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i dodaje: „Skoro jesteśmy w branży lotniczej tak mocni, potrafimy kształcić dobrych inżynierów, produkować tak ważne elementy lotnicze to chcemy by w przyszłości podkarpackie było również wśród liderów branży kosmicznej.”

Bogdan Romaniuk zwrócił uwagę w rozmowie ze Space24.pl na dużą rolę Doliny Lotniczej w łańcuchu dostaw dla sektora lotniczego. Jak mówi Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego w takie imprezy jak European Rover Challenge i Europejski Kongres Roboczny pozwalają ściągnąć uwagę na województwo także branży kosmicznej.  "Skoro jesteśmy w branży lotniczej tak mocni, potrafimy kształcić dobrych inżynierów, produkować tak ważne elementy lotnicze to chcemy by w przyszłości podkarpackie było również wśród liderów branży kosmicznej" - mówi dla Space24.pl Bogdan Romaniuk. 

Bogdan Romaniuk odniósł się także w rozmowie do sukcesów inżynierów z Politechniki Rzeszowskiej na University Rover Challenge w USA oraz do przedstawionych przez Ministerstwo Rozwoju założeń Polskiej Strategii Kosmicznej. Jednym z jej elementów jest zwiększenie roli Polski w europejskim przemyśle kosmicznym . "Mam nadzieję, że województwo podkarpackie także w przyszłości z tego skorzysta" - dodał wicemarszałek województwa. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!