Reklama

SATELITY

Satelitarne zobrazowania planety posłużą analizom rynkowym

Ilustracja: intelligence-airbusds.com
Ilustracja: intelligence-airbusds.com

Airbus Defence and Space zapewni SpaceKnow, dostawcy usług analizy obrazów satelitarnych, dostęp do swojej satelitarnej mapy bazowej One Atlas. Umowa przewiduje dostęp online do zdjęć z satelitów Pléiades i SPOT oraz pomoc w opracowaniu nowych analitycznych aplikacji i usług przeznaczonych dla szerokiej gamy rynków, takich jak finanse, obronność i budownictwo.

SpaceKnow dostarcza klientom informacje pochodzące z analizy zdjęć satelitarnych, w tym wiele produktów służących do wykrywania zmian i śledzenia obiektów. Jeden z najpopularniejszych produktów firmy, China Satellite Manufacturing Index, mierzy poziom działalności produkcyjnej poprzez monitorowanie ponad 6000 zakładów przemysłowych w Chinach na podstawie tysięcy zdjęć satelitarnych.

W ramach umowy SpaceKnow będzie uzyskiwać dostęp do One Atlas za pośrednictwem interfejsu programistycznego firmy Airbus, „View API”. One Atlas to mapa bazowa, która zapewnia dostęp do zdjęć satelitarnych całej Ziemi. Dostępna całodobowo w sieci i regularnie odświeżana w okresach nie dłuższych niż 12 miesięcy, zapewnia klientom wygodny dostęp do homogenicznych obrazów wysokiej jakości.

Czytaj też: Nowe narzędzie do precyzyjnego mapowania linii brzegowej

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!