Reklama

SATELITY

Bundeswehra inwestuje w komunikację prywatną dla misji ekspedycyjnych

Ilustracja: Airbus [airbus.com]
Ilustracja: Airbus [airbus.com]

Siły zbrojne Niemiec zawarły z koncernem Airbus kontrakt na świadczenie usług satelitarnej i naziemnej komunikacji prywatnej dla personelu odbywającego długoterminowe misje zagraniczne. Termin jej obowiązywania to 2 lata, z możliwością przedłużenia o następne dwa. Umowa ma umożliwić zapewnienie kilku tysiącom niemieckich żołnierzy dostępu do łączności na własny użytek w skali globalnej, zarówno podczas służby na lądzie, jak i na morzu.

O zawarciu umowy powiadomiono 6 sierpnia w komunikacie opublikowanym przez koncern Airbus. Nie wskazano w nim konkretnej kwoty, na jaką ma opiewać najnowszy kontrakt.

Poprzez usługę Connect-D Bundeswehra zapewnia swojemu personelowi przebywającemu za granicą szereg bezpłatnych usług w trybie "welfare" (socjalnym), bez ograniczeń czasowych lub ilości danych do użytku prywatnego. Połączenia z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi wojskowi niemieccy mogą utrzymywać nawet, gdy służą w odległych regionach bez klasycznego dostępu do komunikacji.

Jak zakomunikowała firma Airbus, po raz pierwszy integralną częścią Connect-D są teraz usługi dostępu do mediów, w tym wojskowych telewizji i radia - w szczególności Radia Andernach, Bundeswehr TV oraz wideo na żądanie (VoD) i prasy elektronicznej ePaper.

Airbus świadczy usługi łączności "welfare" dla Bundeswehry od 2011 roku. Usługa Connect-D jest obecnie dostępna w 15 bazach na trzech kontynentach, np. w Afganistanie, Mali i Litwie. Dzięki nowej umowie koncern zapewnia, że ​​będzie ona dostępna podczas obecnych i przyszłych misji ekspedycyjnych oraz ćwiczeń i będzie świadczona w oparciu o najnowocześniejsze technologie telekomunikacyjne.

Te i pokrewne usługi Airbusa świadczone są od ponad czterech dekad, zapewniając łączność o zasięgu globalnym z zastosowaniem rozwiązań komunikacji satelitarnej oraz sieci infrastruktury naziemnej. Firma zapewnia kolejnym rządom, siłom zbrojnym i agencjom międzynarodowym komunikację głosową i szybką transmisję danych na lądzie, morzu i w powietrzu.

Źródło: Airbus

Reklama
Reklama

Komentarze