Reklama

SATELITY

Darmowy cloud computing na platformie danych satelitarnych CREODIAS

Ilustracja: Intel [intel.com]
Ilustracja: Intel [intel.com]

Europejscy naukowcy otrzymali możliwość bezpłatnego korzystania z usług chmurowych bazujących na platformie dostępu do danych satelitarnych CREODIAS.eu. Będąca operatorem tego rozwiązania firma CloudFerro została oficjalnym dostawcą rozwiązań w projekcie OCRE (Open Clouds for Research Environments), finansującym dostęp dla wybranych grup użytkowników z państw europejskich.

OCRE (Open Clouds for Research Environments) finansuje m.in. usługi przetwarzania danych w chmurze na potrzeby projektów naukowo-badawczych. Łączny budżet OCRE wynosi 9,5 mln EUR, w tym 5 mln EUR na usługi w zakresie przetwarzania w chmurze oraz 4,5 mln EUR na usługi w zakresie obserwacji Ziemi (EO).

Dzięki OCRE, członkowie społeczności naukowej mogą korzystać z darmowych usług chmury obliczeniowej (IaaS, PaaS, SaaS) oraz produktów związanych z obserwacją Ziemi (EO) w projektach naukowych i badawczych. W szczególności finansowanie OCRE może obejmować usługi chmury obliczeniowej oferowane na platformie CREODIAS.eu oraz dodatkowo konkretne świadczenia w zakresie obserwacji Ziemi.

Jesteśmy dumni, że staliśmy się dostawcą chmury obliczeniowej dla OCRE i tym samym możemy uczestniczyć w procesie przenoszenia europejskiej nauki na nowy poziom. Finansowanie OCRE to wielka szansa dla całej społeczności edukacyjnej i naukowej, która teraz będzie mogła bezpłatnie korzystać z zaawansowanych usług cloud computingu na CREODIAS.eu. Finansowanie OCRE jest odpowiedzią na ograniczenia, z którymi boryka się wiele instytucji badawczych, takie jak brak skalowalnych zasobów informatycznych czy wysokie koszty utrzymania infrastruktury. Stając się kwalifikowanym dostawcą OCRE, CloudFerro po raz kolejny udowodniło, że jest wiarygodnym partnerem, który zapewnia wysoką jakość usług i doskonałe doświadczenia klientów.

Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro, operatora platformy CREODIAS

CloudFerro jest zaufanym dostawcą usług cloud computingu dla wielu europejskich instytucji, takich jak Europejska Agencja Kosmiczna ESA, ECMWF, EUMETSAT czy Niemiecka Agencja Kosmiczna DLR. Firma dostarcza oraz obsługuje platformy chmury obliczeniowej do przechowywania i przetwarzania wielkich zbiorów danych.


image
Reklama - z oferty Sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!