SATELITY

Kosiec: Creotech dąży do budowy konstelacji mikrosatelitów [Defence24 TV]

„Celem Creotech Instruments jest stanie się krajowym integratorem systemów mikrosatelitarnych i w tej chwili prowadzimy takie działania na rzecz podmiotów komercyjnych. W przyszłości chcielibyśmy też sami budować takie satelity. W perspektywie mamy plany budowania konstelacji opartych o mikrosatelity, które będą liczyły nawet kilkadziesiąt takich aparatów, co zapewni krótki czas rewizyty nad danym obszarem Ziemi” – taką wizję przedstawił Space24.pl prezes Creotech Instruments, Jacek Kosiec, w rozmowie podczas Kongresu 590.

Rozwijamy własną platformę HyperSat, która ma być podstawą do tworzenia konstelacji mikrosatelitów do różnych zastosowań. Mamy nadzieję, że kiedyś taka konstelacja będzie też zakupiona przez polski rząd czy polskie instytucje.  Za cel stawiamy sobie, żeby dostarczyć tego typu aparaty. (…) Wyobrażamy sobie, że satelity do obserwacji Ziemi będą pierwszą opcją, która może znaleźć uznanie w oczach potencjalnych użytkowników.

Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments

Creotech szuka partnerów i podejmuje z nimi wspólne przedsięwzięcia, czy to w projektach dla ESA, czy nawet w projektach badawczych, które mają na celu, albo wygenerowanie pewnych technologii, które będą dla nas później w kosmosie przydatne, albo wręcz, w dłuższej perspektywie, prowadzimy badania po prostu nad nowymi rozwiązaniami.

Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments

Komentarze