Reklama

Obserwacja Ziemi

ICEYE: Obrazowanie radarowe daje przewagę na dzisiejszym polu walki [Space24 TV]

Autor. ICEYE/R. Suchy/Defence24.pl

ICEYE to polsko-fińska międzynarodowa firma, której twórcą jest Rafał Modrzewski. Jest ona posiadaczem największej komercyjnej konstelacji mikrosatelitów radarowych SAR (synthetic-aperture radar). Jako pierwsza umieściła na orbicie mikrosatelitę SAR, a teraz w ramach konstelacji wchodzi 21 urządzeń.

Reklama

"Obrazowanie SAR jest niezawodne, działa w dowolnych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy, co oznacza, że warunki atmosferyczne nie przeszkadzają w dostarczeniu obrazu do użytkownika. Jest to znacząca przewaga w budowaniu świadomości sytuacyjnej na polu walki i w innych zastosowaniach. Ta niezawodność powoduje, że siły zbrojne są w stanie otrzymać informacje w momencie kiedy ich potrzebują, a nie w odstępie czasowym, kiedy ta informacja jest nieprzydatna. [...] Jest to kluczowa przewaga na dzisiejszym polu walki." - powiedział Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający ICEYE Polska sp. z o.o.

Reklama

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!