Reklama

Obserwacja Ziemi

Misja SOWA-1. Indyjska rakieta wyniesie polskiego satelitę

Autor. SatRev

SatRev, po raz kolejny potwierdza i umacnia swoją pozycję jako wiodący innowator w branży SpaceTech i ogłasza pionierską misję SOWA-1 z nową generacją satelity o rozmiarze 6U. Z punktu widzenia spółki jest to historyczne osiągnięcie, albowiem jest to pierwszy satelita o rozmiarze 6U zbudowany przez SatRev. Misja jest zaplanowana na maj/czerwiec 2024 roku, a satelita zostanie wyniesiony na pokładzie rakiety Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV).

Spółka konsekwentnie osiąga kolejne kamienie milowe przedstawiając znaczący postęp w projektowaniu i budowie większych jednostek, gotowych zrewolucjonizować eksplorację kosmosu dzięki, m.in. kompaktowym rozmiarom swoich satelitów oraz przewadze technologicznej, uwzględniającej również zaawansowany ładunek obliczeniowy skoncentrowany na przetwarzaniu danych obrazowych z jeszcze większą efektywnością niż dotychczas. Bazując na ulepszonym wyposażeniu, misja SOWA-1 otwiera nowe możliwości dla badań naukowych, obserwacji Ziemi i nie tylko.

To przełomowe osiągnięcie pokazuje nieustanne zaangażowanie SatRev w przesuwanie granic możliwości i dostarczanie lekkich, ale potężnych rozwiązań, które definiują nowy standard w branży kosmicznej. Satelita zbudowany przez spółkę SatRev jest wyposażony w najnowocześniejsze funkcje i zaawansowane możliwości, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki eksplorujemy i wykorzystujemy przestrzeń kosmiczną.

Jest to pierwszy w historii satelita o rozmiarze 6U zbudowany przez SatRev, a jednocześnie następny, który będzie wyznaczał nową ścieżkę eksploracji kosmosu. Cieszę się, że możemy zaprezentować ten innowacyjny projekt, nad którym pracował cały zespół inżynierów, programistów oraz ekspertów.” - powiedział Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev.

Reklama

Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy nasz nowy satelita zostanie wyniesiony na orbitę w ramach misji SOWA-1. Jak pokazuje nasze doświadczenie, z każdym kolejnym krokiem jesteśmy na ścieżce do coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które na nowo definiują standardy SpaceTech, a to jest już spory krok naprzód.” – dodał Grzegorz Zwoliński.

Operacja wyniesienia satelity jest zaplanowana na przełom maja i czerwca br. przy użyciu rakiety PSLV, z zastrzeżeniem, że jest ona uzależniona m.in od spełnienia wszystkich niezbędnych warunków pogodowych, aby zapewnić bezpieczny i udany start.

Źródło: Komunikat prasowy SatRev

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!