Reklama

SATELITY

PGNiG zbuduje swojego satelitę?

FOT. ENERGETYKA24
FOT. ENERGETYKA24

Podczas konferencji wynikowej PGNiG, wiceprezes ds. rozwoju, Łukasz Kroplewski, poinformował, że spółka coraz mocniej stawia na innowacje. „W tym roku są to np. drony, ale nie wykluczam, że w przyszłości zaangażujemy się w budowę satelity” – stwierdził menadżer pytany przez dziennikarzy o taką możliwość.

„Być może nie za mojej kadencji, ale przyjdzie czas na budowę satelity przez PGNiG” – stwierdził wiceprezes ds. rozwoju PGNiG, Łukasz Kroplewski.

„[taki satelita – przyp. red.] Pomagałby spółce w kwestiach geologicznych, dystrybucji. Nie brakuje rzeczy do których można by go wykorzystać” – stwierdził menadżer.

Warto podkreślić, że sektory strategiczne  w Polsce takie jak energetyka i chemia już korzystają z systemów satelitarnych. Np. w 2016 r. Grupa Azoty podpisała umowę ze spółką SatAgro. Chodzi o dostarczenie konkretnych usług informatycznych w zakresie rolnictwa precyzyjnego, które mogą przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa żywnościowego. Mowa o systemie, za pomocą którego będzie można m.in. monitorować rozwój upraw i obserwować skutki pogody, a także generować specjalistyczne mapy umożliwiające precyzyjne sianie, nawożenie i opryski ochronne.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!