Reklama

SATELITY

Start PW-Sata2 nie wcześniej niż 27 listopada

Fot. PW-Sat2 via Facebook
Fot. PW-Sat2 via Facebook

Jak poinformował za pośrednictwem Facebooka zespół PW-Sata2, rakieta Falcon 9 z ich CubeSatem na pokłądzie nie zostanie wystrzelona wcześniej niż we wtorek 27 października 2018 r.

Choć, ze względu na ich krótki czas pobytu w USA, szanse na obejrzenie startu na żywo maleją, studenci Politechniki Warszawskiej nie tracą nadziei i aktywnie spędzają czas. Spotykają się z innymi młodymi ludźmi z różnych krajów, oczekującymi na wyniesienie ich satelitów pojazdem SpaceX. Budują kontakty i nawiązują współpracę.

Dzięki wsparciu polskiego Konsulatu Generalnego w Los Angeles odwiedzili siedzibę Caltech (California Institute of Technology). Zwiedzali również Occidental College.

Za pośrednictwem filmiku zamiesczonego w mediach społecznościowych inżynierowie podziękowali naszemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych za dofinansowanie przelotu i pobytu dla części swojej ekipy.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!