Reklama

SATELITY

Thales Alenia Space jednym z wykonawców misji KOMPSAT-7

Artystyczna wizja satelity KOMPSAT-3A. Ilustracja: Korean Aerospace Research Insitute (KARI)
Artystyczna wizja satelity KOMPSAT-3A. Ilustracja: Korean Aerospace Research Insitute (KARI)

Na początku roku Thales Alenia Space podpisała umowę z Korean Aerospace Research Insitute (KARI) na dostawę systemu komunikacji w paśmie X dla misji KOMPSAT-7 (Korea Multi-Purpose Satellite 7). Satelita ma być wyniesiony na orbitę w 2021 roku i ma funkcjonować przez okres minimum 5 lat.

Thales Alenia Space ma zaszczyt dostarczyć najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt do komunikacji satelitarnej. Program obserwacji Ziemi KOMPSAT-7 to efekt owocnej współpracy z KARI w wielu programach, takich jak COMS-1, KOMPSAT-3A, GEO-KOMPSAT-2, KOMPSAT-6, CAS500 i KPLO.

Eduardo Bellido, dyrektor generalny Thales Alenia Space

KOMPSAT-7 to misja obserwacyjna na niskiej orbicie okołoziemskiej przygotowana przez KARI. Zadaniem nowego satelity będzie dostarczanie zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości. Będzie wyposażony w urządzenie optyczne AEISS-HR (Advanced Earth Imaging Sensor System - High Resolution) o światowej klasy rozdzielczości 0,3 metra. System pasma X będzie odpowiedzialny za przesyłanie zdjęć wysokiej jakości do stacji naziemnej za pośrednictwem szybkiego tranferu danych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!