Reklama

Komunikacja

SES zrealizuje dodatkowe usługi satelitarne dla Departamentu Obrony USA

Ilustracja: SES GS
Ilustracja: SES GS

Od 2016 r. obecne na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO) satelity należące do luksemburskiego koncernu SES zapewniają łączność dla amerykańskiego Departamentu Obrony. Teraz zakres współpracy poszerzono na kolejne pięć lat o nowe usługi. Dodatkowa wiązka satelitarna umożliwi administracji USA jeszcze efektywniejsze przekazywanie informacji, w tym szybkie przesyłanie dużych plików, zwiększając wiedzę władz w zakresie situational awareness.

Należąca do SES spółka SES Government Solutions (SES GS) zawarła nową umowę na świadczenie usług komunikacji satelitarnej z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych. Wynikające z porozumienia zadania będą przez okres 5 lat świadczone przez rozmieszczoną na MEO konstelację satelitów telekomunikacyjnych O3b.

Dodatkowa wiązka satelitarna zapewni Departamentowi Obrony dostęp w czasie rzeczywistym do informacji kluczowych dla podejmowania decyzji ratujących życie. Końcowi użytkownicy transmitowanych danych satelitarnych będą przykładowo mogli szybko wyświetlać filmy HD dostarczające świadomości sytuacyjnej (situational awareness) na rzecz dowódców.

Operacyjne korzyści z rozwiązania obejmują możliwość przesyłania dużych plików z odległych miejsc w ciągu kilku minut zamiast godzin. Zlokalizowane w chmurze aplikacje i informacje mogą być użytkowane z dowolnego miejsca.

W zeszłym roku wygraliśmy pierwszy kontrakt Departamentu Obrony na zapewnianie łączności z użyciem satelitów na MEO i od tej pory wspieramy rządowego partnera z USA na każdym kroku. Klient był bardzo zadowolony z obsługi, jaką zapewnia nasz rozbudowany zespół SES Networks, stąd chęć poszerzenia współpracy na kolejną wiązkę.

Pete Hoene, prezes SES Government Solutions

Instrumenty na satelitach O3b zapewnią amerykańskim władzom komunikację o wysokiej przepustowości i minimalnym opóźnieniu, za pomocą wiązki o częstotliwości 432 MHz. Ponadto, w ramach umowy SES bierze na siebie m. in. odpowiedzialność za instalację oraz całodobową obsługę operacyjną i opiekę nad poprawnością działania usługi.

Reklama

Komentarze

    Reklama