Reklama

Polska

Siemoniak o wsparciu dla Polskiej Agencji Kosmicznej

Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON
Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak złożył wizytę w siedzibie Polskiej Agencji Kosmicznej w Gdańsku – podaje Ministerstwo Obrony Narodowej. Szef MON zapewnił, że resort „intensywnie” wspiera przedsięwzięcia związane z technologiami satelitarnymi i kosmicznymi z uwagi na ich znaczenie dla bezpieczeństwa kraju.

Podczas wizyty w siedzibie Agencji minister obrony zaznaczył, że w nadchodzących latach bezpieczeństwo RP będzie związane z technologiami satelitarnymi i kosmicznymi. Szef MON podkreślił, że resort „od początku” wspiera działania, podejmowane w tym obszarze.

- Ministerstwo Obrony Narodowej intensywnie współpracuje z Polską Agencją Kosmiczną, która ma poważny zakres działań, jeżeli chodzi o sprawy obronne. - podkreślił minister Siemoniak.

Tomasz Siemoniak zapewnił również, że resort „intensywnie współpracuje” z Polską Agencją Kosmiczną, w związku z jej szerokim zakresem zadań w obszarze bezpieczeństwa. Wicepremier stwierdził, że chce aby PAK była „partnerem” MON w Polsce.

Ministerstwo Obrony Narodowej intensywnie współpracuje z Polską Agencją Kosmiczną, która ma poważny zakres działań, jeżeli chodzi o sprawy obronne - poinformował minister Siemoniak

Podczas wizyty minister Tomasz Siemoniak spotkał się z prezesem PAK prof. Markiem Banaszkiewiczem i pracownikami agencji, wysłuchał także informacji na temat planów i zadań PAK oraz zwiedził siedzibę agencji.

Polska Agencja Kosmiczna w Gdańsku oficjalnie rozpoczęła działalność 10 lipca br. Jej siedziba mieści się Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Najważniejszymi zadaniami agencji są zaangażowanie w działalność wspierającą polską obronność i bezpieczeństwo przy pomocy technik i technologii kosmicznych, a także polskiej administracji - poprzez zapewnienie dostępu do danych i serwisów związanych z wykorzystaniem satelitarnych systemów nawigacyjnych i obserwacji Ziemi – informuje MON.

Reklama

Komentarze (3)

  1. tado 01.09.2015

    Czytałem, że dyrektorem jest kochanka Buzka, to prawda, a ta cała agencja to pic na wodę!.

  2. admirał

    MON współpracuje z PAK tak intensywnie, że trzeba było napisać to aż trzy razy? ;-)

  3. zdegusto

    potrzebujemy własnego rozpoznania, to jasne. Tylko co PAK może zrobić w tej sprawie ?

Reklama

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!