Reklama

Polska

Szaniawski: Program stażowy ARP odpowiedzią na potrzeby sektora kosmicznego [Space24.pl TV]

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

”Ogłosiliśmy nabór do programu stażowego, który jest jednym z elementów czy wręcz strategicznych obszarów strategii ministerialnej ale przede wszystkim jest odpowiedzią na zidentyfikowaną potrzebę w sektorze technologii kosmicznych” - mówi w rozmowie ze Space24.pl Michał Szaniawski, wiceprezes ARP S.A. 

"Cały program wsparcia sektora technologii kosmicznych opracowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu wpisuje się w strategię nad którą pracuje Ministerstwo Rozwoju" - mówi w rozmowie ze Space24.pl Michał Szaniawski, wiceprezes ARP S.A. 

"Ogłosiliśmy nabór do programu stażowego, który jest jednym z elementów czy wręcz strategicznych obszarów strategii ministerialnej ale przede wszystkim jest odpowiedzią na zidentyfikowaną potrzebę w sektorze technologii kosmicznych." mówi wiceprezes ARP S.A. Do wzrostu potencjału sektora kosmicznego i umożliwienia realizacji ambitniejszych zadań konieczne jest bowiem przygotowanie odpowiednich kadr: "Ten rozwój jest możliwość tylko wtedy, kiedy najlepsi absolwenci, doktoranci czy pracownicy naukowi będą mieli bodźce do tego, żeby pracować z polskimi firmami. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi nasz program stażowy." - podkreśla Michał Szaniawski

Pierwszy, pilotażowy program ma doprowadzić do wyłonienia 12 stażystów. Aplikacje mogą składać nie tylko absolwenci, ale też doktoranci i pracownicy naukowi.

"Naszym partnerem jest Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego i to oni będą odpowiadać za rekrutację firm więc siłą rzeczy w pierwszej kolejności zaproszenie będzie skierowane właśnie do firm zrzeszonych w tym związku. Natomiast to jest o tyle prosta dla nas sytuacja, że tam są wszyscy polscy i wszyscy istotni gracze działający na naszym rynku" - informuje wiceprezes ARP S.A.

Czytaj więcej: ARP otwiera program stażowy dla kosmicznych inżynierów

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!