Reklama

PRZEMYSŁ KOSMICZNY

Szef IAI odchodzi po blisko sześciu latach rządzenia koncernem

Fot. IAI
Fot. IAI

Joseph Weiss opuszcza stanowisko prezesa Israeli Aerospace Industries. Pod jego kierownictwem przedsiębiorstwo osiągnęło znaczne finansowe sukcesy. Choć nie brakowało też rozmaitych perturbacji.

Szefem IAI Joseph Weiss został w 2012 r. Od tego czasu udało mu się znacząco zwiększyć wartość kontraktów podpisywanych przez firmę z partnerami z całego świata. Wartość umów zawartych przez izraelski koncern w ciągu ostatniego roku sięgnęła 5,5 mld USD. Weiss zostawia przedsiębiorstwo z portfelem przyszłych zamówień o wartości łącznie ponad 11 mld USD.

Kończę moją kadencję jako CEO największej firmy sektora obronnego w Izraelu, która jest również największą w kraju firmą high-tech, w roku, który jest jednym z najbardziej udanych i burzliwych w jej historii.

Joseph Weiss, odchodzący CEO Israeli Aerospace Industries

W czasach prezesowania Weissa trzynaście podejrzanych osób powiązanych z IAI zostało aresztowanych.  Postawiono im potem zarzuty – m. in. prania brudnych pieniędzy czy innego rodzaju finansowych naruszeń. Już za czasów prezydentury Donalda Trumpa Josepha Weissa spotkały także trudności z otrzymaniem wizy do USA, z przyczyn do dziś niewyjaśnionych.

IAI to jedna z największych firm w Izraelu, wiodący producent dronów, samolotów myśliwskich, rakiet, awioniki i systemów kosmicznych.

Z wielką dumą i satysfakcją przekazuję pałeczkę następnemu pokoleniu utalentowanych menedżerów. Jestem przekonany, że IAI zajdzie jeszcze dalej, zachowa i zwiększy swój ogromny wkład w bezpieczeństwo i gospodarkę Izraela.

Joseph Weiss, odchodzący CEO Israeli Aerospace Industries

Weiss obiecał wspomóc firmę do czasu powołania jego następcy.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!