Reklama

Europa

Trójwymiarowy model ukształtowania powierzchni globu dla Bundeswehry

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Niemieckie Ministerstwo Obrony podpisało umowę z Airbus Defence & Space na pierwszy trójwymiarowy model ukształtowania powierzchni globu TanDEM-X w technologii cyfrowej. Umowa obejmuje licencję na wykorzystanie danych opisujących globalne ukształtowanie terenu w obrębie 150 milionach km2 powierzchni Ziemi oraz usługi zarządzania i edycji danych. 

Niemieckie Ministerstwo Obrony podpisało umowę z Airbus Defence & Space na pierwszy trójwymiarowy model ukształtowania powierzchni globu TanDEM-X w technologii cyfrowej. Umowa obejmuje licencję na wykorzystanie danych opisujących globalne ukształtowanie terenu w obrębie 150 milionach km2 powierzchni Ziemi oraz usługi zarządzania i edycji danych pochodzących z modelu. Dodatkowo, Niemcy otrzymają również wsparcie i szkolenia, które umożliwią poprawne wykorzystanie tego globalnego zbioru danych.

Cyfrowy model ukształtowania terenu TanDEM-X stworzono na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) przez Airbus Defence & Space we współpracy z Niemieckim Centrum Lotniczo-Kosmicznym (DLR). System TanDEM-X bazuje na dwóch satelitach rozpoznania radarowego. Trójwymiarowa natura danych zapewnia narzędzie wizualizacyjne do obserwacji, rozpoznania i planowania misji. Zakupiony model ukształtowania terenu umożliwia także wsparcie w wojskowych projektach inżynieryjnych oraz w planowaniu operacyjnym. Jest to możliwe dzięki m.in. mapowaniu przeszkód, ocenianiu pola widzenia oraz planowaniu toru lotu, czy możliwych miejsc lądowania.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!