Reklama

Strona główna

Umowa o współpracy merytorycznej WAT i Grupy Defence24

  • Fot. Elżbieta Dąbrowska/WAT
    Fot. Elżbieta Dąbrowska/WAT

Portal Defence24.pl i Wojskowa Akademia Techniczna zawarły porozumienie o współpracy merytorycznej. Dzięki umowie nowe serwisy Grupy Defence24: Space24 i Cyberdefence24 uzyskają wsparcie ekspertów uczelni.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną i portalem Defence24.pl strony nawiązały współprace merytoryczną. Dzięki umowie, zawartej 17 lutego 2016 roku nowe serwisy Grupy Defence24: Space24 i CyberDefence24 uzyskają wsparcie ekspertów uczelni.

Eksperci WAT będą także publikować treści na portalach Grupy Defence24 pod postacią dedykowanych blogów, opinii i komentarzy oraz materiałów wideo. Redaktorzy Defence24 będą także uczestniczyć w ważnych wydarzeniach branżowych, w które angażuje się Wojskowa Akademia Techniczna. Na łamach portali Space24 i CyberDefence24 można będzie obserwować postępy w badaniach przestrzeni kosmicznej, a także w kryptologii i cyberbezpieczeństwie, jakie w ramach swojej działalności naukowo-dydaktycznej prowadzi uczelnia.

Sygnatariuszami umowy są prorektor ds. rozwoju – prof. dr hab. inż. Mariusz Figurski i redaktor naczelny Defence 24 – Jędrzej Graf. W uroczystości wzięli również udział redaktor naczelny portalu CyberDefence24 - Jarosław Jakimczyk i redaktor prowadzący portalu Space24 Andrzej Hładij. 

WAT aktywnie uczestniczy w rozwoju wysokotechnologicznego sektora kosmicznego, prowadzi badania i kształci w tym kierunku kadry inżynierskie w oparciu m.in. o utworzoną w 2013 roku sieć naukową pod nazwą Krajowe Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!