Reklama

ZOBACZ WIĘCEJ - WIADOMOŚCI

Konferencja naukowa w Dzień Teledetekcji. Zachęta do uczestnictwa

Autor. ESA [climate.esa.int]

Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW „GEOIDA” oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW zapraszają na „fascynującą podróż przez świat teledetekcji”. Mowa o tegorocznej konferencji naukowej z okazji Dnia Teledetekcji, która odbywa się 21 grudnia br. pod hasłem „Z metropolii na biegun - teledetekcja a klimat”.

Start tegorocznej, XIX już edycji wydarzenia zapowiedziany został na 21 grudnia o godzinie 10:00. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz chęć zaproszenia prelegentów z całej Polski, zdecydowano się ponowne (jak przed rokiem) przeprowadzić konferencję zdalnie - za pośrednictwem platformy MS Teams.

Dla uczestników przygotowano dwa panele. Pierwszy z nich obejmuje tematy związane z wpływem zmian klimatycznych na zasoby wodne naszej planety. Po przerwie natomiast oś zainteresowania przenosi się na środowisko zurbanizowane i obszary miejskie. Panel ten ukierunkowany jest na poznanie zastosowań teledetekcji m.in. w analizie wysp ciepła i zmian powierzchni biologicznie czynnych na obszarach o gęstej zabudowie urbanistycznej.

Prelegentami są przedstawiciele świata nauki - nauczyciele akademiccy Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Śląskiego, przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Instytutu Geodezji i Kartografii, a także przedstawiciel ESRI Polska.

W przerwach między prelekcjami, jak co roku, studenci przeprowadzą konkursy dla publiczności, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Zapisy na konferencję naukową oraz warsztaty towarzyszące dostępne są poprzez formularz zgłoszeniowy.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!