Indie: test silnika dla pojazdu hipersonicznego w 2016 roku

29 lipca 2016, 16:01
HSTDV

Indyjski Minister Stanu w Departamencie Kosmosu poinformował o planowanym na trzeci kwartał 2016 roku teście zbudowanego przez krajowy przemysł silnika strumieniowego z naddźwiękową komorą spalania. Próba ma być krokiem milowym w programie HSTDV, bezzałogowe pojazdu hipersonicznego rozwijanego przez Organizację Badań i Rozwoju na rzecz Obronności (DRDO).

Minister Stanu w Departamencie Kosmosu Dr Jitendra Singh z Indyjskiej Partii Ludowej poinformował parlamentarzystów w New Delhi o planowanym na trzeci kwartał 2016 roku teście wyprodukowanego przez krajowy przemysł silnika typu scramjet. Jest to strumieniowa jednostka napędowa z naddźwiękową komorą spalania umożliwiająca lot z prędkością hipersoniczną czyli powyżej mach 5. 

Próba jest częścią rozwijanego przez indyjską rganizację Badań i Rozwoju na rzecz Obronności (DRDO) programu bezzałogowego pojazdu Hypersonic Technology Demonstrator Vehicle (HSTDV), który ma być zdolny do osiągnięcia prędkości mach 6,5 na pułapie 32 km. Pojazd ma posłużyć jako demonstrator technologii dla programu indyjskiego systemu wielokrotnego użytku służącego do wynoszenia ładunków na orbitę. Doświadczenia zebrane podczas testów mogą także posłużyć do budowy hipersonicznej rakiety manewrującej dalekiego zasięgu. Pierwszy lot pojazdu HSTDV jest spodziewany na przełomie 2016 i 2017 roku.

Czytaj więcej: Dalej, szybciej i z większą precyzją rażenia. Broń hipersoniczna - (nie)odległa przyszłość?

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
panzerfaust39
piątek, 29 lipca 2016, 18:30

To pokazuje jak marksistowska zaraza niszczy kraje europy które militarnie i technologicznie zaczynają się zwijać

Jayna
sobota, 6 sierpnia 2016, 05:08

I feel so much happier now I unratsdend all this. Thanks!

Tweets Space24