Rosyjski satelita na orbicie. Wesprze naprowadzanie bomb [WIDEO]

10 lutego 2016, 10:18
GLONASS

Po wystrzeleniu z kosmodromu w Plesiecku rakieta nośna Sojuz-2.1b ze stopniem Fregat-M wyniosła na orbitę kolejnego satelitę nawigacyjnego rosyjskiego systemu Glonass-M. Znalazł się on na średniej orbicie okołoziemskiej na wysokości ok. 19100 km nad powierzchnią planety. To dwudziesty dziewiąty rosyjski satelita nawigacyjny, który trafił w kosmos.  

Po wystrzeleniu z kosmodromu w Plesiecka rakieta nośna Sojuz-2.1b ze stopniem Fregat-M wyniosła na orbitę kolejnego satelitę nawigacyjnego rosyjskiego systemu Glonass-M. Znalazł się on na średniej orbicie okołoziemskiej na wysokości ok. 19100 km nad powierzchnią planety. To dwudziesty dziewiąty rosyjski satelita nawigacyjny, który trafił w kosmos.  

Glonass to rosyjski satelitarny system nawigacyjny, mający być odpowiednikiem amerykańskiego GPS. Obecnie składa się on z 24 satelitów. Od października 2011 roku system zapewnia pełne pokrycie całej powierzchni planety. Jest używany zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych np. do naprowadzania bomb lotniczych, co ma obecnie miejsce w Syrii.  

Rosjanie pracują obecnie nad kolejnymi generacjami swojego odpowiednika GPS: Glonass-K2, który ma zostać rozmieszczony na orbicie ok. 2018 roku i Glonass-KM, który powinien być gotowy w połowie przyszłej dekady. Moskwa planuje również znaczne zwiększenie dokładności Glonass. W 2020 roku ma ona wynosić 0,6 metra wobec 2,6 metra obecnie. Według danych podanych w minionym roku przez wicepremiera Rosji odpowiedzialnego za przemysł obronny i kosmiczny Dmitrija Rogozina, obecnie na świecie ma być 2,6 mld urządzeń zdolnych do odbioru sygnału z rosyjskiego systemu geopozycjonowania. Zgodnie z rosyjskimi planami, począwszy od 2017 roku, komponenty dla satelitów mają być w 100% wytwarzane przez Federację Rosyjską. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 11
ubawiony propagandą
środa, 10 lutego 2016, 11:19

No tak, rosyjski satelita "wesprze naprowadzanie bomb". Jak wiadomo amerykańskie satelity służą do przyprowadzania zagubionych dzieci do domu! :-)))

zezus
poniedziałek, 15 lutego 2016, 11:05

A w ogóle jest jakis Moderator tutaj?? Bo mnie sie wydaje, że w Defence 24 funkcjonuje NORMALNA Cenzura, która w zadziwiający sposób publikuje różne śmieszne wypowiedzi zwłaszcza młodych forumowiczów, natomist redukuje lub wręcz nie publikuje wypowiedzi rozsądne.

Podpułkownik Wareda
czwartek, 11 lutego 2016, 11:43

Do Moderatora! Po raz kolejny zwracam Wam uwagę i proszę, abyście nie zamieszczali na forum komentarzy, które w sposób karygodny, niekiedy wręcz rasistowski, obrażają Rosjan i inne narody słowiańskie. Z pewnością doskonale poznaliście tych forumowiczów, którzy regularnie zamieszczają swoje ohydne wpisy. Pomimo tego, nadal tolerujecie ich zachowanie na forum, zamiast przyjąć zasadę: ZERO TOLERANCJI DLA TAKICH ZACHOWAŃ. Niedobrze! Podkreślam raz jeszcze, po raz kolejny zwracam Wam na to uwagę. Niestety, jak do tej pory, moje prośby w powyższej sprawie - przypominały do złudzenia rzucanie grochem o ścianę. Korzystając z okazji, proszę o zamieszczenie na forum, mojego komentarza z dnia wczorajszego. Dziękuję.

Candie
czwartek, 12 maja 2016, 01:09

Thank you for one more inovrmatife site. The place else may possibly I get that type of info written in such an perfect manner? I have a mission that I’m basically now working on, and I have been on the appear out for such details.

Sky
środa, 10 lutego 2016, 14:38

Zabawny nagłówek. To samo można pisać przy każdym starcie rakiety z satelitą GPS (np. w ostatni piątek) czy choćby BeiDou.

Tweets Space24