Reklama

Technologie wojskowe

Wiceprezes DigitalGlobe: Zyskujecie zdolność stałego monitorowania terenu wokół Was [Defence24 TV]

”Obecnie pracujemy z rządami 40 państw. One na nas polegają, a my codziennie obserwujemy obszary w rejonie ich zainteresowania, kilkakrotnie w ciągu dnia” - stwierdził w rozmowie ze Space24.pl Jeff Kerridge, wiceprezes zarządu DigitalGlobe.

Wypowiedź Kerridge'a dotyczy współpracy pomiędzy PGZ, Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi oraz spółką DigitalGlobe, jeśli chodzi o pozyskiwanie zobrazowań satelitarnych dla Polski. Istotny jest fakt, że Jeff Kerridge podkreślił, iż ten zagraniczny partner dostarcza w zasadzie cały segment naziemny dla swoich klientów. DigitalGlobe zapewni też szkolenie krajowych kadr do obsługi infrastruktury naziemnej w Polsce.

Wiceprezes DigitalGlobe zaznaczył, że klienci tej firmy będą mieli również dostęp do danych z przyszłej konstelacji satelitów EO "Legion", która zostanie uruchomiona na przełomie 2020 i 2021 r. Będzie to również dogodna okazja dla krajów by pozyskać własnego satelitę.

W odniesieniu do zainteresowania wyrażanego przez Polskę w zakresie rozwinięcia własnych zdolności satelitarnych, to, co oferujemy, to możliwość faktycznego nabycia jednego z naszych satelitów należących do konstelacji "Legion". Wygląda to tak, że DigitalGlobe zamierza wejść, początkowo, w posiadanie 6 satelitów, a wielu naszych klientów z całego świata wyraża zainteresowanie nabyciem satelity nr 7, nr 8 lub nr 9, co pozwoli na wykorzystanie oszczędności, jakie mogliby uzyskać, w momencie gdy nasza firma nabywa pierwsze 6 sztuk.

Jeff Kerridge, wiceprezes zarządu DigitalGlobe

Zobacz też: Prezes WZE: Potrzebny szybki dostęp do zobrazowań satelitarnych dla MON [Defence24 TV]

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!