Reklama

SATELITY

Współpraca Globecast i SES zapewni usługi telewizyjne dla Rumunii

Satelita Astra 5B. Ilustracja: EADS Astrium
Satelita Astra 5B. Ilustracja: EADS Astrium

Firma Globecast, światowy dostawca rozwiązań dla mediów, postanowiła przedłużyć swoją współpracę z SES w zakresie dystrybucji sygnału telewizyjnego premium dla Orange Romania, wykorzystując pojemności satelitarne należące do luksemburskiego operatora. Abonenci platformy satelitarnej DTH Orange Romania będą mogli nadal cieszyć się najszerszą ofertą kanałów w jakości HD, transmitowanych za pośrednictwem satelity ASTRA 31.5°E.

W ramach przedłużenia wieloletniej umowy, Globecast będzie kontynuował wynajem siedmiu transponderów na satelicie ASTRA 5B na pozycji orbitalnej 31.5°E w celu świadczenia usług dla Orange Romania. Obecnie operator nadaje 112 kanałów telewizyjnych, z których 52 są transmitowane w jakości HD, z wykorzystaniem standardów technicznych DVB-S2 i MPEG-4. Globecast odpowiada za kontrybucję sygnału, szyfrowanie i kodowanie całego pakietu telewizyjnego, jak również dostarczenie sygnału do stacji nadawczej, która dosyła go do satelity ASTRA 5B.

Umowa o przedłużeniu współpracy podkreśla rolę satelitów jako podstawowej infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych, która umożliwia im dostarczanie pakietów telewizyjnych abonentom. Od samego początku współpracowaliśmy z Orange Romania w zakresie usług DTH, nie tylko pod względem technicznym. Wspieramy ich także w działaniach marketingowych, promując ofertę płatnej telewiazji na terenie całego kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dalszych działań z tak innowacyjnym partnerem oraz dumni ze świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz klientów.

Marcin Ornass-Kubacki, wiceprezes i dyrektor regionalny w SES Video

Oferta telewizyjna premium Orange Romania została wprowadzona na rynek przy wsparciu SES w czerwcu 2013 r., z wykorzystaniem dużej mocy i szerokiego zasięgu satelity ASTRA 5B. Celem przedsięwzięcia była transmisja kanałów w jakości HD za pośrednictwem anteny odbiorczej o najmniejszej średnicy dostępnej na rumuńskim rynku. Platforma satelitarna Orange TV od momentu swojego powstania osiągnęła znaczący wzrost, pomimo silnej konkurencji na rynku telewizyjnym, działając w otoczeniu pięciu funkcjonujących już platform DTH, przy penetracji płatnej telewizji (pay-TV) na poziomie 98 procent.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!