Reklama

Polska

Wyłoniono trzech kandydatów na prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Ilustracja: PAK
Ilustracja: PAK

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podała do wiadomości publicznej nazwiska trzech kandydatów, którzy przeszli do finału czwartego konkursu na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

W czwartek 9 listopada 2017 r. w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o wyłonieniu trzech kandydatów, którzy biorą udział w dalszej części rekrutacji na prezesa PAK. Są to: 

• Pan Jacek Borkowski, Zielonka
• Pan Grzegorz Brona, Warszawa
• Pan Adam Sowa, Kwirynów

Obecnie trwa czwarty już konkurs na stanowisko szefa Polskiej Agencji Kosmicznej. W trzecim podejściu także upubliczniono nazwiska trzech kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do dalszej fazy postępowania, jednak tamten nabór zakończył się bez rozstrzygnięcia.

Jedynym pełnoprawnym prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK) był jak dotychczas prof. Marek Banaszkiewicz. Został on odwołany ze stanowiska 7 października 2016 r. w związku z niezatwierdzeniem przez premier Beatę Szydło sprawozdania finansowego i merytorycznego Agencji za 2015 rok.

Od czasu odejścia prof. Banaszkiewicza pracami Agencji kieruje płk Piotr Suszyński, wiceprezes PAK ds. obronnych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!