Reklama

Polska

ZPSK: Nowy podmiot w grupie i walne zebranie

Zaprojektowany przez TechOcean dron podwodny. Fot. TechOcean sp. z o. o.
Zaprojektowany przez TechOcean dron podwodny. Fot. TechOcean sp. z o. o.

W maju bieżącego roku do Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego przystąpiła spółka TechOcean. W dniu 8 czerwca 2017 roku odbyło się Zgromadzenie Ogólne wszystkich członków Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

W maju bieżącego roku do Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego dołączyła firma TechOcean spółka z o.o., powstała w czerwcu 2015 roku. W skład założycieli firmy wchodzą 4 osoby: Błażej Żyliński, Wiktor Krzeszewski, Michał Kacperczyk, Antoni Tomaszuk. Zespół poznał się w trakcie studiów na Politechnice Warszawskiej podczas realizacji projektów robotów podwodnych i łazików w Projekcie ERIS.

Misją TechOcean są badania, rozwój i wdrożenia w dziedzinie automatyki, robotyki, mechatroniki ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń pracujących w ciężkich warunkach.

TechOcean posiada zaplecze do szybkiego prototypowania składające się z maszyn konwencjonalnych oraz drukarek 3D.

Firma posiada duże doświadczenie w zakresie druku 3D w technologii FDM które zaowocowało powstaniem brandu: “3D Reaktor”.

Walne zebranie

8 czerwca 2017 roku miało miejsce Zgromadzenie Ogólne wszystkich członków Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Wydarzenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich dedykowana podmiotom zrzeszonym w Związku, gdzie omawiano działania organizacji za poprzedni rok (2016), jak również przedstawiono sprawozdania finansowe za rok 2016 i plan działań w 2017 roku. W otwartej części Zgromadzenia Ogólnego gośćmi byli:

p. Otylia Trzaskalska-Stroińska, Wicedyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju, p. Anna Nałęcz-Kobierzycka Naczelnik Wydziału Polityki Kosmicznej oraz p. Adam Zieliński, Zastępca Dyrektora ds. Działalności Programowej w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Na początku roku 2016 Związek zrzeszał 38 podmiotów, a już pod koniec tego roku ich liczba wzrosła do 50 firm i instytutów badawczych.

Źródło: ZPSK

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!