Reklama

Polska

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego w programie "niebieskiego wzrostu"

  • fot. http://www.telespazio.it/
    fot. http://www.telespazio.it/

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego jest jednym z członków międzynarodowego konsorcjum, które należy do grona beneficjentów projektu NEPTUNE, złożonego z dwunastu organizacji o powiązaniach ekonomicznych i klastrów. Projekt realizowany z programu ramowego Horyzont 2020 dedykowany jest małym-średnim przedsiębiorstwom jako wsparcie działań w zakresie tworzenia nowych projektów, innowacji i przedsiębiorczości w obszarze „niebieskiego wzrostu” (Blue Growth).

Projekt finansowany jest w ramach największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, Horyzont 2020. NEPTUNE dedykowany jest małym-średnim przedsiębiorstwom jako wsparcie działań w zakresie tworzenia nowych projektów, innowacji i przedsiębiorczości w obszarze „niebieskiego wzrostu” (Blue Growth). Ma na celu wpływ na wzrost oferowanych przez małe-średnie przedsiębiorstwa produktów i usług oraz rozwój współpracy międzynarodowej i informacji w sektorach: morskim, przestrzeni kosmicznej, technologii informacyjno-komunikacyjnych, rolnictwa oraz logistyki.

W ramach działań projektu przedsiębiorstwa mogą zgłosić pomysły na produkty i usługi w obszarze Blue Growth. Zarząd projektu spośród zgłoszonych propozycji wybierze projekty, które otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację swoich działań w postaci usług coachingu i mentoringu oraz danego typu voucherów.

Projekt potrwa do końca 2018 roku, a jego budżet wynosi 4,15 mln Euro. Obecnie trwa nabór propozycji zapotrzebowania na dane produkty/usługi.

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!