Reklama

BEZPIECZEŃSTWO

Airbus Head of Country: Chcemy brać udział w modernizacji polskiej armii [Defence24 TV]

”Poza rozwojem naszej działalności biznesowej w Polsce zamierzamy także uczestniczyć w programach modernizacyjnych polskich sił zbrojnych. Mam tu na myśli programy Płomykówka i Rybitwa jeśli chodzi o samoloty specjalizowane, samolot do tankowania w powietrzu w ramach programu Karkonosze, oraz program satelity obserwacyjnego Ziemi - mówi w rozmowie ze Space24.pl Sebastian Magadzio, pełniący w koncernie Airbus funkcję Head of Country for Poland.

Airbus to pierwszy zagraniczny inwestor na rynku przemysłu lotniczego i obronnego w Polsce. Jesteśmy tutaj obecni od 2001 roku. Na dzisiaj Airbus to koło 1000 osób pracujących w naszych zakładach w Łodzi, w Warszawie i w Mielcu.

Sebastian Magadzio, Head of Country - Poland, Airbus

Od 2008 roku zainwestowaliśmy w przemysł kosmiczny tworząc wspólne przedsięwzięcie z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk - spółkę o nazwie Astri Polska. Ponad dwa lata temu zainwestowaliśmy w tworzenie tzw. pomieszczenia czystego, zwanego cleanroomem, w którym budowane są wiązki elektryczne a w przyszłości będą także budowane elementy struktur satelitów na potrzeby programów kosmicznych, zarówno europejskich, jak i narodowych.

Sebastian Magadzio, Head of Country - Poland, Airbus

Jeśli chodzi o naszą działalność wynikającą z bycia lokalnym graczem na terenie Polski, to oczywiście chcemy dzielić się naszym ogromnym doświadczeniem na rynku europejskim i światowym, ponieważ od kilkudziesięciu lat jesteśmy jednym z najważniejszych graczy na tym rynku.

Sebastian Magadzio, Head of Country - Poland, Airbus
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!