Reklama

Technologie wojskowe

US Space Force - kosmiczna armia Stanów Zjednoczonych [WIDEO]

Autor. Defence24.pl

Przestrzeń kosmiczna oraz związane z nią technologie to od wielu lat ważny element konfliktów zbrojnych. Ochrona amerykańskich zdolności w tej domenie to zadanie US Space Force. Czym dokładnie są amerykańskie siły kosmiczne? Jaka jest ich geneza, struktura i zadania? O tym wszystkim w nowym odcinku redakcji Space24.pl!

Reklama

Obserwując współczesne pole walki, zabezpieczenie swoich zdolności na orbitach okołoziemskich w celu wsparcia na Ziemi stało się potrzebne, jak nigdy dotąd. Potwierdzeniem tego było m. in. uznanie przez Sojusz Północnoatlantycki (NATO) kosmosu jako nową domenę operacyjną, obok przestrzeni powietrznej, morskiej, lądowej i cyber.

Reklama

Obecnie najwięcej satelitów i sond w przestrzeni kosmicznej należy do Stanów Zjednoczonych, które w celu ochrony swoich zdolności zdecydowały w 2019 r. o utworzeniu oddzielnego rodzaju sił zbrojnych – US Space Force.

Czytaj też

Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newsletterazaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Interesujesz się kosmosem i chciałbyś wiedzieć więcej na temat eksploracji, przemysłu, wojska i nowych technologii? Dołącz do grona naszej społeczności zapisując się do newslettera i zaobserwuj nas na social mediach, aby zawsze być na bieżąco!